ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

JAR deklasovala na MS v ragby Namibii 87:0

Velikost textu:

Auckland - Úřadující šampioni z Jihoafrické republiky deklasovali na mistrovství světa v ragby sousední Namibii 87:0 a připsali si v derby svou nejvyšší výhru v historii MS. Jejich hvězda Bryan Habana položil 39. pětku v reprezentační kariéře a stal se národním rekordmanem.

Jihoafričtí ragbisté
Jihoafričtí ragbisté

Rychlonohý Habana se svým typickým sprintem podél levé postranní čáry prosadil ve 23. minutě a ukončil čekání na osamostatnění v čele historických tabulek. Reprezentační maximum Joosta van der Westhuizena vyrovnal už loni v červnu a poté jedenáct zápasů pětku nepoložil, což bylo nejdelší období v jeho kariéře.

Favorizovaní Jihoafričané i díky celkem 12 pětkám vyhráli už desátý zápas na MS za sebou, čímž zopakovali výkon svých krajanů ze šampionátů v letech 1995 a 1999. Po třech vítězstvích mají téměř stoprocentně jisté čtvrtfinále, působení v základní skupině D zakončí za osm dní duelem se Samoou.

Namibie si připsala už čtrnáctou porážku na mistrovství světa za sebou a spolu s Japonskem, Gruzií a Rumunskem ještě na turnaji na Novém Zélandu nezískala ani bod.

Ragbyový tým Namibie
Ragbyový tým Namibie
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.