ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Do Brna míří evropská baseballová elita

Velikost textu:

Brno - Přehlídkou baseballových hvězd starého kontinentu bude tento týden v Brně turnaj Final Four Evropského poháru. V semifinále na Městském stadionu nastoupí ve středu od 13:00 San Marino proti Amsterodamu a od 18:00 v italském derby obhájce titulu Boloňa proti Parmě. Ve čtvrtek bude na programu ve stejných časech nejprve zápas o třetí místo a večer finále.

Baseball
Baseball

"Je mi líto, že se nám nepodařilo do této vrcholné evropské akce v domácím prostředí postoupit. Diváci určitě uvidí baseball nejvyšší kvality," uvedl trenér a manažer pořádajících Draků Brno Arnošt Nesňal. San Marino vyhrálo italskou ligu, ovšem i oba další italské týmy přivezly do Brna nesmírně silné týmy. Amsterodam je letošním nizozemským mistrem.

Brňané usilovali o pořadatelství turnaje několik let. "Podařilo se nám to zásluhou diplomatického jednání prezidenta naší asociace Petra Ditricha. Bude to historicky největší klubová akce v České republice," dodal Nesňal. Boloňa před rokem ve finále v Barceloně porazila německý Heidenheim 2:1. Podobně jako letos domácí tým v turnaji chyběl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.