ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Začíná florbalová extraliga, novinkou je superfinále

Velikost textu:

Praha – Program 19. ročníku florbalové Fortuna extraligy zahajuje zápas úřadujícího mistra Tatranu Střešovice a brněnských Buldoků. Díky projektu propagace florbalu se utkání odehraje v Králově Dvoře. O vítězi v této sezoně rozhodne, podobně jako ve švédské lize, jediný zápas, nikoliv série na vítězné zápasy.

Oslavy Tatranu Střešovice
Oslavy Tatranu Střešovice

O nadcházejícím ročníku se mluví jako o nejvyrovnanějším v historii soutěže. "Ty přesuny v týmech, zkvalitnění letních příprav, zkvalitnění trenérských vedení dávají samozřejmě prostor pro to, abychom si mohli myslet, že ta extraliga bude vyrovnanější. Na druhou stranu si myslím, že bude kvalitnější na předních pozicích než doposud," uvedl trenér vítkovických florbalistů Radomír Mrázek.

Zatím není jasné, kde se superfinále uskuteční. Slovo v tom bude mít zřejmě i partner soutěže sázková kancelář Fortuna. Uvažovalo se o v pražské O2 areně, ale je možné, že se bude hrát v Tesla Aréně. "Je totiž varianta, že jedna z významných hal se stane Fortuna Arénou. Jinak už bychom o dějišti věděli. V těchto dnech se o tom rozhodne a místo se upřesní," doplnil Šuman.

Florbalisté Ostravy
Florbalisté Ostravy

Na oslavy florbalového výročí se unie chystá a připravuje program. "Jsme mladý sport a nezkoušeli jsme oslavovat desetileté nebo patnáctileté výročí, ale teď to chceme oslavit. V celém roce 2012 budou prvky spojené s tímto jubileem," doplnil Šuman. Česká florbalová unie pokračuje v sezoně také v úspěšné charitativní akci 'Střílejte na vozíčkáře', v které každé z družstev může za každý svůj vstřelený gól poslat částku 30 korun na speciální účet pro florbalové vozíčkáře.

V uplynulém ročníku se zapojilo 68 týmů, dohromady nastřílely 7 168 branek a vybraly celkem 215 040 korun. Stejnou částku poskytl i partner unie, sázková kancelář Fortuna, a přispěli tak na osm nových speciálních vozíků. "Chceme, aby ve florbale byly projekty, které nemyslí jen na samotný sport. Projekt 'Střílejte na vozíčkáře' považuji za výjimečný," dodal Šuman.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.