Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Nizozemky oplatily porážku českým volejbalistkám

Velikost textu:

Svitavy - České volejbalistky po úterním vítězství prohrály dnes ve Svitavách ve druhém přípravném utkání před mistrovstvím Evropy s Nizozemskem 1:3. Na rozdíl od břeclavského duelu nastoupily nizozemské volejbalistky ve své nejsilnější sestavě. Přesto s výjimkou prvního setu držely české hráčky se soupeřem krok, doplatily však na chyby. Zbývající vzájemné utkání je na programu ve čtvrtek od 17:00 v Brně.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

V úvodu se dostával český tým do tempa velmi pomalu a nestačil zejména v obraně na síti. "Měli jsme v naší hře hodně chyb, kterých se normálně nedopouštíme. Zřejmě se na hráčkách projevil náročný fyzický program přípravy v minulých dvou týdnech a chybí nám zatím herní vyladění," poznamenal kouč českých volejbalistek Jiří Šiller.

Ve druhé sadě už české volejbalistky zlepšily podání i útok a dokázaly stav zápasu vyrovnat. V koncovkách dalších dvou setů ale doplatily na kostrbatou hru v obraně. "Zbytečné chyby nás stály vítězství. Ale navzdory porážce byl zápas velmi dobrý a bojovný," dodal Šiller.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.