ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Stolní tenisté narazí na ME v soutěži družstev na Švédy

Velikost textu:

Gdaňsk - Se čtrnáctinásobnými šampiony Švédy, Portugalci a Slovinci se střetnou čeští stolní tenisté ve skupině D soutěže družstev na mistrovství Evropy. V polském Gdaňsku se bude hrát od 8. do 16. října a svěřenci trenéra Tomáše Demka budou obhajovat loňský bronz z turnaje v Ostravě.

Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská

Ženy mají ve skupině A obhájkyně titulu Nizozemky a dále je čekají Turecko a Lucembursko. Všechny soupeřky českého výběru spojuje skutečnost, že mají ve svých nominacích naturalizované Číňanky.

Čeští trenéři zároveň oznámili nominaci na šampionát. Demek povolal nestárnoucího Petra Korbela, aktuální českou jedničku Dmitrije Prokopcova a dále Tomáše Konečného, Josefa Šimončíka a nadějného Pavla Širučka. Kouč žen Miroslav Cecava sází na nejsilnější složení v čele s jistou olympioničkou Ivetou Vacenovskou, kterou doplňují Renata Štrbíková, Dana Hadačová, Kateřina Pěnkavová a Hana Matelová.

Los ME družstev, 8. - 16. října 2011, Gdaňsk (Polsko):

Muži - divize Championships: Skupina A: Německo, Chorvatsko, Polsko, Slovensko. Skupina B: Bělorusko, Rusko, Anglie, Maďarsko. Skupina C: Francie, Rakousko, Řecko, Rumunsko. Skupina D: ČR, Švédsko, Portugalsko, Slovinsko.

Ženy - divize Championships: Skupina A: Nizozemsko, Turecko, ČR, Lucembursko. Skupina B: Rumunsko, Německo, Ukrajina, Rusko. Skupina C: Polsko, Maďarsko, Slovensko, Srbsko. Skupina D: Bělorusko, Španělsko, Chorvatsko, Litva.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.