ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Volejbalisté prohráli na turnaji v Katovicích s Ruskem 0:3

Velikost textu:

Katovice (Polsko) - Čeští volejbalisté prohráli ve svém druhém vystoupení na mezinárodním turnaji v polských Katovicích v rámci přípravy na mistrovství Evropy s Ruskem nečekaně hladce 0:3. Český tým držel se soupeřem krok pouze v úvodu jednotlivých setů. Postupně se ale vždy projevila převaha dynamicky a agresivněji hrajících Rusů. Na rozdíl od pátečního vítězného duelu s Polskem se tentokrát dostávali čeští hráči, kteří nastoupili se stejnou základní šestkou, mnohem pomaleji do tempa.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Jejich útočná snaha až na malé výjimky narážela na dokonalou obranu protivníka, který vynikal na síti vysokými a přesnými bloky. Větší herní jistotou a přesnější kombinací získal v úvodním setu ve střední části ruský celek snadno náskok sedmi bodů a povolil soupeři uhrát pouze 17 míčů.

Podobný průběh měla i druhá sada. V níž se sice snažil trenér Jan Svoboda střídáními zlepšit kombinační souhru svých svěřenců, ale zastavit rozjetého soupeře se už nepodařilo. Ruský tým s bezpečným náskokem snadno zvládl i koncovku.

Ve třetím setu se už hrálo zcela v režii vítězného celku, který svou mnohem pestřejší a hlavně přesnější útočnou hrou český tým zatlačil do defenzivy. Výsledkem bylo pouze čtrnáct uhraných míčů, které jen potvrdily jednoznačný výsledek. V neděli ve 14:30 čeká na české volejbalisty poslední utkání turnaje s Itálií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.