Diamantová liga 2024

Volejbalisté porazili na turnaji v Katovicích Polsko 3:0

Katovice - Čeští volejbalisté porazili v úvodním utkání na turnaji v Katovicích domácí Polsko nečekaně 3:0. Český tým předčil úřadující mistry Evropy v obraně na síti i přesnějším útokem. Největší drama přinesl závěrečný set, který čeští reprezentanti vyhráli 27:25. "Odvedli jsme dobrý výkon. Soupeře jsme tlačili servisem a dařilo se nám na bloku. Důležité bylo, že jsme zvládli koncovku třetího setu, v níž podali polští reprezentanti nejlepší výkon," poznamenal kouč Jan Svoboda.

Ilustrační foto
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Polský tým hledal v úvodních dvou setech protizbraň na větší herní jistotu svého protivníka. Trenér Svoboda poslal na hrací plochu základní sestavu Lukáš Ticháček, Jan Štokr, Jiří Popelka, Peter Pláteník, Petr Konečný, Jakub Veselý a libero Martin Kryštof. Do hry se posléze zapojili ještě Radek Mach a David Konečný.

V druhém utkání na katovickém Memoriálu Huberta Wagnera se čeští volejbalisté střetnou v sobotu od 14:30 s Ruskem, v neděli je čeká zápas proti Italům.