ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Uspěli v Evropě, nyní vzhlíží k boji o olympiádu

Velikost textu:

Vinnycja/Praha - S historickým úspěchem se z mistrovství Evropy divize B v Ukrajině vrátili čeští pozemní hokejisté. Už v průběhu turnaje přitom splnili původní cíl - tedy zajištění účasti v boji o olympijské hry v Londýně, ale po finálovém vítězství nad Polskem navíc celý šampionát vyhráli a postoupili mezi elitní osmičku starého kontinentu. Z evropského titulu však podle ohlasu hráčů nehrozí přílišné uspokojení, neboť se již blíží termín kvalifikace na olympijský turnaj.

Pozemní hokejisté přebírají pohár pro evropské šampiony
Pozemní hokejisté přebírají pohár pro evropské šampiony

Ve finále český tým díky proměněnému trestnému rohu z hole Jakuba Kyndla srovnal náskok soupeře a za remízového stavu zvládnul i novinku mezinárodního hokeje, kterou je osmivteřinový limit pro vykonání samostatného nájezdu. Nejlepší gólman turnaje Filip Neusser naopak nepustil do brány jediný míček a potvrdil největší úspěch českého pozemního hokeje.

Tým trenérů Michala Tomse a Petra Troníčka  vsadil na týmový výkon, který nakonec slavil úspěch. "Dokázali jsme ve finále porazit Polsko, s kterým jsme hráli během tří týdnů čtyři zápasy. Dostali jsme se před Skoty nebo Velšany. Jsme opravdu šťastní a koukáme dopředu, abychom byli úspěšní v olympijské reprezentaci," řekl po příletu kapitán Neusser.

Dosavadním maximem reprezentantů bylo druhé místo na evropském šampionátu divize B z roku 2005. Díky tomu si o dva roky později zahráli v nejvyšší skupině, kde však skončili poslední a sestoupili. Český výběr si na Ukrajině navíc už postupem do semifinále zajistil místo v kvalifikaci letních olympijských her.

Jeho účast v bojích o Londýn 2012, které se uskuteční v Indii, Japonsku a Belgii, je však zatím nejistá. Pokud by totiž byli nalosováni do některé z asijských skupin, je možné, že by se českému svazu nepodařilo sehnat potřebné peníze na cestu a ubytování.

přehrát video
Český tým se vrací z ME
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.