ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Kolocová se Slukovou překvapivě vypadly na ME už ve skupině

Velikost textu:

Kristiansand (Norsko) - Hana Klapalová s Lenkou Háječkovou jsou na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Kristiansandu v osmifinále. Naopak Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, které byly čtvrtým nasazeným párem a patřily ke spolufavoritkám šampionátu, skončily ve skupině poslední a do vyřazovací části turnaje nepostoupily.

Plážový volejbal
Plážový volejbal
Otevřít galerii
 • Plážový volejbal autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2636/263507.jpg?1307987698
 • Plážový volejbal autor: Zbyněk Stanislav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2570/256912.jpg?1306076224

Klapalová s Háječkovou byly na červnovém MS v Římě čtvrté a i na evropském šampionátu v Norsku se jim daří. Po dvou hladkých výhrách sice dnes podlehly německé dvojici Holtwicková, Semmlerová a musely do prvního kola play-off, v tom ale porazily Rusky Ukolovovou a Chomjakovovou hladce 2:0 a skončí nejhůř deváté. O čtvrtfinále budou v pátek bojovat s rakouskými sestrami Doris a Stefanií Schwaigerovými.

Kolocové se Slukovou, které v minulém týdnu obsadily na grandslamu Světového okruhu v Klagenfurtu páté místo, jedna výhra k postupu ze skupiny nestačila. Dnes podlehly Polkám Brzostekové a Kolosinské 0:2 a celkově se na ME dělí o 25. příčku.

V play-off si naopak určitě zahrají Petr Beneš s Přemyslem Kubalou. Ti dnes porazili Turky Giginoglua a Sahina dvakrát 21:15 a v pátek se na závěr bojů v základní části šampionátu pokusí zaskočit druhé nasazené Poláky Fijalka a Prudela. To by jim vyneslo přímý postup do osmifinále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.