Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

Veselý: Uvidíme, v jaké části světa začnu trénovat

Velikost textu:

Hradec Králové - Zámořská NBA je v krizi. Ochromila ji stávka hráčů, kteří se s majiteli nejsou schopni dohodnout na nové kolektivní smlouvě. Situace ovlivňuje i českého hráče Jana Veselého, který se měl stát v nejbližší době třetím Čechem v historii NBA. Na konci června byl Veselý draftován do Washingtonu Wizards. Už tehdy tušil, že stávka vypukne. Během ní nesmí s klubem vůbec jednat a tráví léto v Česku. Další jednání majitelů klubů s hráči, které by mohlo situaci změnit, proběhne 3. srpna.

Jan Veselý
Jan Veselý
Otevřít galerii
 • Jan Veselý autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2389/238806.jpg?1299855675

Místo toho, aby se Veselý připravoval na premiérovou sezonu v NBA, stále jen čeká. "Nevím nic, jsem akorát v kontaktu s mými agenty. Uvidíme, v jaké části světa začnu trénovat," podotkl Veselý.

Od basketu si Veselý však neodpočine ani v létě. Sleduje mistrovství Evropy hráčů do 16 let, které hostí Pardubice a Hradec Králové. Sám přemýšlí co dál i působení v Evropě by pro něj bylo složité. "Kdybych měl hrát v Evropě, tak by mě musel tým odkoupit a nepočítám, že mě někdo na dva tři měsíce z Partyzanu (Bělehrad) odkoupí," uvedl Veselý.

Vedení NBA minulý týden odložilo kvůli výluce každoroční předsezonní kurz pro nováčky. Jan Veselý a spol. měli od 9. do 11. srpna usednout do lavic a absolvovat přednáškový maraton. Nový termín bude stanoven, jakmile se podaří dohodnout podmínky nové kolektivní smlouvy.

přehrát video
Reakce Jana Veselého

Takzvaný lockout začal v NBA 30. června, kdy vypršela předchozí kolektivní smlouva. Vedení ligy předložilo hráčské asociaci návrh na nový platový strop a další změny týkající se ekonomických podmínek, což hráčská asociace odmítla. Při předchozí výluce v NBA v ročníku 1998/99 byla sezona zkrácena z 82 zápasů základní části na 50 utkání.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.