ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

USK v Eurolize narazí i na týmy Horákové a Veselé

Velikost textu:

Mnichov - Basketbalistky USK Praha se ve skupině Evropské ligy utkají s Jekatěrinburgem s Hanou Horákovou, Valencií s Janou Veselou, Bourges, Galatasarayem, Kaunasem, Gdyní a Györem. Dnešní losování soutěže v Mnichově určilo soupeře také pro Frisco Brno, které narazí na Spartak Moskva, Taranto, Madrid, Wislu Krakov, Košice, Gospič a Montpellier. USK vstoupí do soutěže 12. října zápasem v Bourges. Brno na úvod doma přivítá jednoho z hlavních favoritů Spartak, který byl pětkrát po sobě ve finále.

Hráčky USK Praha
Hráčky USK Praha
Otevřít galerii
 • Hráčky USK Praha autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbalový zápas autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2339/233807.jpg?1298222920

Nová sezona Evropské ligy má jen 23 účastníků místo tradičních čtyřiadvaceti. Chybějí Pécs a Riga, které se do soutěže nepřihlásily z ekonomických důvodů. Poslední vítěz Eurocupu izraelský tým Elitzur Ramla nevyužil práva postoupit do Euroligy a nabídku odmítl.

Třiadvacet týmů bylo rozděleno do tří skupin, přičemž skupina B má jen sedm účastníků. Hrát se bude systémem každý s každým dvakrát, přičemž první čtyři týmy z každé skupiny a dva nejlepší celky na pátých místech postoupí do čtvrtfinále, kde se bude bojovat o sedm účastnických míst ve Final 8. To bude hostit Gdyně.

Los základních skupin EL basketbalistek:

Skupina A: Ros Casares Valencia, Galatasaray Istanbul, UMMC Jekatěrinburg, Bourges Basket, ZVVZ USK Praha, Lotos Gdyně, VIČI Kaunas, Seat Szese Györ.

Skupina B: Fenerbahce Istanbul, Uniqa Euroleasing Šoproň, Halcon Avenida Salamanca, Beretta Famila Schio, Naděžda Orenburg, CCC Polkowice, Tarbes GB.

Skupina C: Cras Basket Taranto, Rivas Ecópolis Madrid, Spartak Moskevská oblast, Wisla Krakov, Good Angels Košice, Frisco Brno, Gospič, Montpellier.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.