ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

In-line hokejisté deklasovali Slováky a jsou v semifinále MS

Velikost textu:
aktualizováno 23. 6. 2011 19:59

Pardubice - Čeští reprezentanti porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v in-line hokeji organizace IIHF v Pardubicích bez sebemenších problémů Slovensko 9:2 a zajistili si postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. Hattrickem se na jejich výhře podílel Luděk Brož. Český tým se dostal do vedení již po 76 sekundách, kdy se poprvé prosadil nejproduktivnější hráč šampionátu Brož. Slováci sice dokázali o minutu později vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí výběr si ještě v první čtvrtině vypracoval dvoubrankový náskok a v druhé části definitivně rozhodl o očekávaném postupu.

Utkání Česko - Slovensko
Utkání Česko - Slovensko
Otevřít galerii
 • Utkání Česko - Slovensko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Česko - Slovensko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mužstvo vedené trenérem Hemským vedlo v polovině zápasu 6:1 a mohlo následně šetřit síly a nechat některé hráče odpočinout. I kvůli absenci distancovaného Karla Rachůnka dostali více prostoru hráči z lavičky. Na české výhře to nic nezměnilo. Jen tyčka v poslední minutě ochránila Slováky od potupné desítky. 

Ze čtvrtfinále společně s českou reprezentací postoupili i hráči Švédska a Kanady. O složení semifinálových dvojic rozhodne výsledek posledního souboje mezi USA a Německem.

MS v in line hokeji 2011 Česko
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.