ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Veselý se nechá překvapit, který z týmů NBA si ho vybere

Velikost textu:

New York - Jediný den dělí basketbalistu Jana Veselého od draftu do NBA, zvýšenou nervozitu však necítí. A to ani přesto, že stále neví, který tým si ho zvolí. Ani po tom prý příliš nepátrá a nechá se překvapit. "Neprožívám to nijak extra. Ten pravý chaos začne až dnes. Focení, tiskovky, celý den budu na nohou. Ale dá se to vydržet a vlastně si to i užívám. Na humbuk jsem zvyklý z Partizanu. Každopádně spím dobře a žádné nervy z draftu nemám," prohlásil Veselý.

Jan Veselý
Jan Veselý
Otevřít galerii
 • Jan Veselý autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2389/238806.jpg?1299855675

Nervózní není ani přesto, že přiznává, že draft je klíčovým mezníkem jeho života. "Beru to tak, že je to klíčová chvíle. Vždy jsem snil o NBA a teď se rozhodne o tom, zda a kde ji budu hrát. Ale nechávám tomu volný průběh," odmítl úvahy o stresu.

V New Yorku je od pátku a už byl v kontaktu s několika kluby, mimo jiné měl schůzku se zástupci Detroitu, přesto stále netuší, který klub vyřkne při draftu jeho jméno. "Vím, že agenti řeší nějaké podrobnosti, ale já nemám ponětí, kdo to bude. Nechám se překvapit. Možná mi to řeknou chvíli předem a možná ne. Uvidíme. Ale je mi celkem jedno, kdo to bude. Favorita nemám. NBA jsem nesledoval tak podrobně, abych věděl, kde bych měl největší šanci hrát," řekl.

Přesto předpokládá, že se okruh uchazečů zúžil na Toronto, Washington, Sacramento a Detroit. "Jeden z nich to asi bude, ale opravdu nevím. Nesleduju ani různé spekulace na internetu. Až mě někdo vybere, uvidíme, co bude dál," dodal.

Zájem o něj však podle zámořských informací projevuje i Utah a Minnesota, tyto týmy však prý Veselého nekontaktovaly. "Ne, ne, nic neproběhlo," řekl Veselý, který je přirovnáván k ruské hvězdě Utahu Andreji Kirilenkovi. "To se dobře poslouchá. Andrej je velká hvězda, mám rád jeho styl," přiznal.

Phoenix - Minnesota
Phoenix - Minnesota
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.