ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

České plážové volejbalistky budou hrát na MS o bronz

Velikost textu:
aktualizováno 18. 6. 2011 20:03

Řím - Plážové volejbalistky Lenka Háječková a Hana Klapalová nedotáhly svou senzační jízdu mistrovstvím světa v Římě až do boje o titul. Světovým jedničkám Larisse a Julianě z Brazílie podlehly v semifinále 14:21, 13:21 a v neděli budou hrát o bronzové medaile s osmými nasazenými Číňankami Čchen Süe a Si Čang. Larissa s Julianou mají jistou medaili už na čtvrtém světovém šampionátu za sebou. O svůj první titul budou usilovat v utkání proti trojnásobným šampionkám Misty Mayové-Treanorové s Kerri Walshovou.

Plážový volejbal
Plážový volejbal
Otevřít galerii
 • Plážový volejbal autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2636/263507.jpg?1307987698
 • Plážový volejbal zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1736/173556.jpg?1276688948

Český beachvolejbal se může dočkat cenného kovu z MS po deseti letech. Pokud by Klapalová s Háječkovou v neděli zvítězily, vyrovnaly by dosud jediný český medailový úspěch Soni Novákové s Evou Ryšavou, které byly v rakouském Klagenfurtu v roce 2001 bronzové. Larissa s Julianou nebyly od roku 2005 horší než třetí, na triumf však ani jednou nedosáhly.

"Jsme hodně zklamané, zápas se nám nepodařil. Už jsme s nimi hrály mnohem vyrovnanější zápasy, ale dneska nám to nešlo," řekla Háječková. Spolu s Klapalovou využily na MS příznivého losu a po třech výhrách v play-off se ocitly mezi světovou špičkou. "Ale teď jsme si to trochu pokazily. Vypadá to, že jsme měly lehký los, vyhrály dva zápasy a teď dostaneme dvě 'klády' a pojedeme domů," líčila frustrovaně. Náladu jí však spraví tříapůlletá dcera Laura, která s ní prožívá celý šampionát. "Díky ní nás turnaj nestresuje a užíváme si to tady," řekla Háječková.

Lenka Háječková:

"Servisem jsme je nezatlačily, když jsme si nepřihrály dobře, tak jsme si to nespravily, a když už jsme si přihrály, pak si blbě nahrály. Tak se proti nim hrát nedá."

Klapalové s Háječkovou úvod semifinálového zápasu s hlavními favoritkami vůbec nevyšel. Po nevynucených chybách rychle prohrávaly 0:3 a jejich bodová ztráta pak už jen narůstala. Brazilky útočily tvrdě a do odkrytého prostoru na římském kurtu, Češky zase bodovaly hlavně zkrácenými údery. Po esu Juliany na 12:7 pro Brazilky si vzaly oddechový čas, ale rozjeté soupeřky se nenechaly vyvést z tempa.

Úřadujícím českým mistryním se občas lepila nervozita na ruce a nedařilo se jim splnit to, s čím do zápasu šly - hrát bez chyb. Po špatném útoku jim utekla střední pasáž druhé sady a brazilské volejbalistky už jim nedaly nejmenší šanci na další senzační výsledek. Bodovou šňůru Larissa s Julianou prodloužily až na 16:9 a postoupily do finále, v němž se poprvé pokusí usednout na světový trůn.

Klapalová s Háječkovou se v neděli o bronz utkají s poraženými z druhého semifinále mezi trojnásobnými šampionkami Misty Mayovou-Treanorovou s Kerri Walshovou a čínským párem Čchen Süe, Si Čang. "Přála bych Američankám finále, ale proti Číňankám strašně nerada hraju. Mají hrozně těžký servis," dodala Háječková. Společně s nejhůře 4. místem mají české hráčky jistou společnou prémii 28 000 dolarů, s nedělní výhrou by jim životní úspěch vynesl i 35 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.