ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Čeští in-line hokejisté chtějí doma na MS další medaili

Velikost textu:

Praha - Čeští in-line hokejisté se budou snažit na patnáctém mistrovství světa IIHF doma v Pardubicích navázat na tři dosavadní medailové úspěchy. Před vlastním publikem hráli zatím jen v roce 2000 v Hradci Králové a Chocni a získali stříbro. Historicky nejlepší umístění zopakovali svěřenci trenéra Petra Hemského loni v Karlstadu a ukončili devítiletý medailový půst od bronzu ze šampionátu v Ellentonu na Floridě. Přímý přenos prvního utkání, a to s Německem, sledujte na ČT4 a webu sportživě.cz od 18:00.

Čeští in-line hokejisté
Čeští in-line hokejisté
Otevřít galerii
 • Čeští in-line hokejisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1794/179354.jpg?1278959092
 • In-line hokejisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V konkurenci úřadujících mistrů světa Spojených států amerických a dalších velmocí Švédska a Finska nebude podle Hemského jednoduché zaútočit doma na další medaili. "Bude to těžké, ale popereme se o to. Každá medaile je pro nás samozřejmě úspěch. I když v domácím prostředí to bude těžší, než kdybychom hráli někde venku. Naši hráči tady budou pod velkým tlakem, hodně sledovaní a rozptylovaní okolím, ale i proto jsem vybíral zkušené borce, kteří toto dokážou zvládnout," prohlásil Hemský.

V sestavě nechybí známá hokejová jména. Loňský mistr světa a držitel bronzu z letoška Karel Rachůnek byl loni kapitánem i na in-line hokejovém MS konkurenční organizace FIRS v Berouně. Představí se i další mistr světa z loňska Tomáš Mojžíš a kapitánem nyní bude stříbrný medailista z roku 2006 Petr Tenkrát. Jiří Polanský a Martin Koudelka získali letos v extralize titul s Třincem. 

Na postu gólmana má tým jistotu v Romanu Handlovi, který chytá celoročně profesionální ligu ve Španělsku za Valladolid. Česká extraliga se hraje až po hokejové sezoně jen měsíc a půl. "Brankář je v in-line hokeji naprosto klíčová postava. Loni to vyšlo Romanovi Handlovi na výtečnou, je to nejlepší brankář v in-line, jakého jsem kdy viděl," řekl Hemský.

Češi vstoupí do turnaje v ČEZ Areně dnes od 18:00 proti Německu, o den později je čeká Finsko a v úterý Švédsko. Ve čtvrtek je na programu čtvrtfinále, v němž Češi narazí na soupeře ze základní skupiny A, kterou tvoří Kanada, Slovinsko, Slovensko a USA. Semifinále se odehraje v pátek a duely o medaile v sobotu. 

I v dalších týmech se představí známí hokejisté. Německo má v kádru například reprezentanty Michaela Wolfa, Patricka Reimera nebo Thomase Greilingera, ve švédské nominaci je Dick Axelsson.

In-line hokej
In-line hokej
Více fotek
 • In-line hokej zdroj: www.sportovni.net https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/307/30615.jpg
 • In-line hokejový zápas autor: ČT24, zdroj: upload.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/309/30832.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.