ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Do play-off na MS v beachvolejbalu jdou všichni Češi

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2011 21:12

Řím - Všechny čtyři české dvojice postoupily na mistrovství světa v plážovém volejbalu v Římě ze základních skupin do play-off. Z nejvýhodnější první příčky budou vyhlížet další soupeře Petr Beneš s Přemyslem Kubalou, kteří dnes porazili i domácí Italy Nicolaie a Martina. Ze druhého místa postoupily Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou a Lenka Háječková s Hanou Klapalovou. Mezi postupující ze třetích příček se dostaly i "veteránky" a dvojnásobné maminky Soňa Nováková s Terezou Tobiášovou.

Plážový volejbal
Plážový volejbal

Rovněž vyzrálí Beneš s Kubalou, kteří v 36, respektive 37 letech hrají poprvé společně na MS, propluli základní skupinou suverénně. Své další soupeře se dozvědí až ve čtvrtek, kdy bude známo všech 32 postupujících mužských párů do play-off. "Byli jsme papírové jedničky v naší skupině, takže jsme chtěli tuto roli obhájit. Uhráli jsme dvě těžké koncovky proti Švédům a Italům a dnes už jsme hráli s klidem a jistým postupem," řekl Kubala.

České hráčky už mají o příštích soupeřkách jasno: dva páry se utkají s Brazilkami, třetí s dalšími zástupkyněmi beachvolejbalové velmoci Američankami. Favoritky tak jsou předem jasné.

přehrát video
MS v plážovém volejbalu 2011 Itálie

Kolocová a Sluková si dnes připsaly druhé vítězství na turnaji, když zdolaly domácí reprezentantky Giombiniovou a Rossovou 21:10 a 21:17. "Tohle bereme jako dobrý základ, ale chceme nadstavbu," komentovala Kolocová postup ze skupiny a nejhůře dělené 17. místo. "To je hezký, ale spokojené s tím nejsme. Chceme se zlepšit a devítka by byla velkým úspěchem," řekla česká hráčka. O postup do elitní šestnáctky budou hrát Kolocová se Slukovou ve čtvrtek proti Brazilkám Marii Claře a Carol, turnajových desítkám.

Potřebné dvousetové vítězství uhrály po předchozích dvou porážkách úřadující mistryně republiky Háječková s Klapalovou, které zdolaly Rakušanky Hanselovou s Montagnolliovou 21:16 a 21:14 a jedna výhra jim stačila k druhé příčce ve skupině. V play off narazí na Američanky Akersovou, Branaghovou.

Nováková s Tobiášovou podle očekávání nestačily na americké favoritky Mayovovou-Treanorovou, Walshovou, dvojnásobným olympijským vítězkám a trojnásobným mistryním světa podlehly 15:21 a 19:21. V play-off narazí na druhé nasazené Brazilky Talitu a Antonelliovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.