ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Házenkáři na ME narazí na Švédsko, Německo a Makedonii

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2011 19:31

Bělehrad - Čeští házenkáři se na lednovém mistrovství Evropy v Srbsku utkají v základní skupině s Německem, favorizovaným Švédskem a s outsiderem Makedonií. Dnešní los v Bělehradu je zařadil do skupiny B hrané ve městě Niš. Do druhé fáze šampionátu, který se uskuteční od 15. do 29. ledna 2012, postoupí ze čtyř skupin vždy tři týmy. "S losem jsem spokojený, myslím, že máme dokonce lepší skupinu než vítěz naší kvalifikace Norsko. I když tam máme týmy, které v posledním desetiletí na vrcholných akcích byly úspěšné (Německo, Švédsko), určitě je to hratelná skupina hodná postupu do další fáze," řekl reprezentační trenér Martin Lipták.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři
Otevřít galerii
 • Čeští házenkáři autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hazená autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2367/236665.jpg?1299158989

Podobného názoru je i klíčový hráč reprezentace a nejlepší házenkář světa za rok 2010 Filip Jícha. "Myslím, že je to pro nás zajímavě hratelná skupina. S Německem to pro mě navíc dostává speciální náboj. Moc se těším," uvedl Jícha, který nastupuje za německý Kiel. Los byl prý příznivější než na minulém šampionátu v Rakousku, kde Češi dostali do skupiny Francii, Španělsko a Maďarsko. "Na mistrovství Evropy si soupeře vybírat nelze. Nikdy to nebude, že bychom mohli skákat štěstím do stropu. Ale rozhodně je to lepší los než minule. Na výhru nad jedním z těch silnějších týmů určitě výkonnost máme. Není to jako hrát s Francií, kde uspějeme jednou z deseti pokusů. Na tyhle máme, když se dokážeme vybičovat k výbornému výkonu," věří Jícha.

Makedonie byla předem nasazena do skupiny B ze čtvrtého koše, los k ní nejprve zařadil Čechy, pak čtvrtý tým z letošního světového šampionátu Švédy a nakonec Němce. "Pro Makedonii je postup na mistrovství Evropy samotný už úspěchem. Mohli jsme dostat i těžší celky jak z prvního, tak z druhého koše. Povinností je porazit Makedonii a k tomu přidat vítězství nad silným celkem a to povede k postupu," věří Lipták.

Čeští házenkáři v čele s Jíchou se s Němci také utkali loni na Euru a zápas v Rakousku skončil remízou. Se Švédskem a Makedonií se za poslední čtyři roky na světové akci nepotkali. Makedonie však má ve svém kádru střeleckého rekordmana MS Kirila Lazarova.

přehrát video
Reakce Daniela Kubeše


Domácí Srbové odehrají základní skupinu A v Bělehradu, k nim dnes byly přilosovány týmy Polska, Dánska a Slovenska. Obhájci titulu Francouzi nastoupí v céčku v Novém Sadu proti Maďarsku, Španělsku a Rusku. "To je určitě skupina smrti," dodal kouč českých házenkářů Lipták. "Déčko" ve Vršaci tvoří kvarteto Chorvatsko, Norsko, Island a Slovinsko.

Filip Jícha
Filip Jícha
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.