ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Pomoc nikdo nenabídl, Brno v NBL končí

Velikost textu:

Brno - Poslední malá naděje na záchranu brněnského mužského basketbalu v nejvyšší soutěži padla. Zájemce o odkoupení licence se nedomluvil s majitelem klubu Jiřím Hosem. Ten nepřistoupil na prodej práv na nejvyšší soutěž za symbolickou cenu, neboť v uplynulé sezoně musel klubu vypomáhat vlastními penězi. Federace přitom v lednu oznámila plán rozšířit počet účastníků NBL na 14. O startu v nejvyšší soutěži naopak uvažuje Ústí nad Labem a není vyloučeno, že se do NBL zapojí i slovenské kluby. Již dříve projevila zájem Nitra, možná je i účast mistrovských Levic s českým trenérem Františkem Rónem. Ve čtvrtek by o tom měly kluby hlasovat.

Basketbal
Basketbal
Otevřít galerii
 • Basketbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2389/238806.jpg?1299855675
 • Mattoni NBL zdroj: nbl.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2001/200079.jpg?1286369223

"V pondělí večer jsem dostal písemnou zprávu od ředitelky klubu, že z finančních důvodů Brno nebude pokračovat. O novém ročníku ligové soutěže se definitivně rozhodne ve čtvrtek," řekl sportovní ředitel České basketbalové federace Zdeněk Ringsmuth.

Basketball Brno už před dvěma týdny oznámil, že z ekonomických důvodů nebude v nejvyšší soutěži pokračovat. Za jeden z hlavních důvodů označili kluboví představitelé nezájem města o udržení mužského basketbalu v Brně.

"Pomoc nikdo nenabídl, město Brno se s podporou neozvalo," uvedla ředitelka Basketballu Brno Andrea Rossi. Někteří brněnští radní se sice ještě pokoušeli na poslední chvíli ligový klub zachránit, ale zdlouhavá jednání o případném startu juniorského týmu ztroskotala na finanční podpoře ve výši minimálně osmi milionů korun.


V pondělí oznámili rozhodnutí nestartovat v příštím ligovém ročníku také představitelé Nového Jičína, nabídku hrát nejvyšší soutěž odmítl rovněž z ekonomických důvodů i poražený finalista první ligy Jindřichův Hradec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.