ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Házenkářky bojují o postup na MS s Černou Horou

Velikost textu:

Olomouc - Domácím duelem s Černou Horou v Olomouci zahájí české házenkářky dvouzápasovou kvalifikaci o účast na mistrovství světa. Odveta se hraje příští pátek na soupeřově hřišti v Pljevlji a vítěz postoupí na šampionát, který se v prosinci uskuteční v Brazílii. První utkání začne v 18 hodin. Odveta se bude hrát o týden později v černohorské Pljevlji od 20:15. Přímé přenosy vysílá ČT4 a web Sportživě.cz.

České házenkářky
České házenkářky
Otevřít galerii
 • České házenkářky autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2490/248961.jpg?1303405759
 • Házená autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/950/94904.jpg?1245847028

Češky na závěrečném turnaji mistrovství světa nestartovaly už osm let. Výběr trenéra Jana Bašného v prosinci suverénně ovládl předkvalifikační skupinu s Itálií, Litvou a Bulharskem, ale o jeho postupu rozhodne teprve barážová partie proti Černé Hoře, šestému celku z loňského mistrovství Evropy.

"Soupeř má výhodu, že většina jeho hráček je soustředěna do jediného klubu, kterým je Budučnost Podgorica, takže během celého roku společně hrají hodně těžkých zápasů. V týmu jsou výborné individuality, samozřejmě momentálně nejlepší hráčka světa Popovičová, ale i jiné," uvedl kouč národního týmu Bašný.

Pomůže náladovost Černohorek?

Postup by mohl být hnacím motorem českých házenkářek. Ženská reprezentace se od mistrovství Evropy v roce 2004 na žádný velký turnaj neprobojovala. "Naší výhodou by mohla být náladovost Černohorek, kdy jsou schopné porazit nejlepší týmy světa, ale také prohrát s celkem o třídu horším, což se jim stalo na loňském mistrovství Evropy s Chorvatskem. Uvidíme, jestli z jejich strany nepřijde také určité podcenění, to se také může stát," řekl Bašný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.