ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Nesehrané Češky prohrály s Polskem

Velikost textu:
aktualizováno 27. 5. 2011 20:05

Karlovy Vary - České basketbalistky zahájily herní přípravu na červnové mistrovství Evropy porážkou. V Karlových Varech, v dějišti stříbrného úspěchu z loňského mistrovství světa, podlehly na úvod mezinárodního turnaje Polsku 48:51 po poločase 28:30. Český tým dal sice prvních deset bodů zápasu, ale v utkání se na něm často projevovala nesehranost, která měla za následek velmi brzy ztrátu nadějného vedení. Polky, které budou od 18. června do 3. července hostit evropský šampionát, byly výrazně úspěšnější při střelbě.

Česko - Polsko
Česko - Polsko
Otevřít galerii
 • Česko - Polsko autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Česko - Polsko autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Byl to pro nás velice těžký zápas, zvláště s procentem střelby, jaké jsme měli (tedy 28 procent). V postupném útoku hra zatím nefunguje. Bylo vidět, že jsou holky unavené," řekl trenér Lubor Blažek.

"Pro nás ale tento turnaj není vrchol. Nejsem šťastný, že jsme nevyhráli, ale byl to náš první zápas. Polky už čtyři odehrály. Věřím, že až únava odezní, zlepší se i naše hra," dodal český kouč.

přehrát video
Polský tým hrál s černými páskami na dresech

I souhra polských basketbalistek ale vázla, jako kdyby jim ruce svazovala zpráva o úmrtí někdejší reprezentantky Malgorzaty Dydekové. K uctění památky sedmatřicetileté hvězdy, která dnes zemřela po nedávném infarktu, hrál polský tým s černými páskami na dresech.

"Po zprávě, která nás ráno zasáhla, byly holky smutné. Postupem dne se ale nálada vylepšovala. Jakmile začal zápas, mohly na to přestat myslet a soustředit se jen na basketbal," konstatoval polský trenér Dariusz Macijewski.

Druhým soupeřem českého celku bude v sobotu Lotyšsko, v neděli se Blažkovy svěřenkyně utkají s Ruskem.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.