ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Beneš s Kubalou skončí v Praze nejhůře sedmí

Velikost textu:
aktualizováno 20. 5. 2011 18:57

Praha - Plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou skončí na turnaji Světového okruhu v Praze nejhůře sedmí. V opravách porazili ruský pár Sergej Prokopjev, Konstantin Semjonov po boji 2:1 na sety. Devátí nasazení Češi mohou svoji konečnou pozici ještě vylepšit. V sobotu nastoupí v dalším kole oprav od 11:00 proti Brazilcům Cunhovi a Pedrovi. Dosud nejlepším výsledkem Kubaly s Benešem na Světovém okruhu je páté místo z loňských Starých Jablonek.

Petr Beneš s Přemyslem Kubalou
Petr Beneš s Přemyslem Kubalou
Otevřít galerii
 • Petr Beneš s Přemyslem Kubalou autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kubala - Beneš proti páru Prokopjev - Semjonov autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2566/256563.jpg?1305911481

"Jsme šťastní, že jsme hned na první pokus udělali osmičku. Já před prvním turnajem o sobě pochybuju a jsem hrozně rád, že se ukázalo, že pokud se nezraníme, že by to ještě mohlo jít," zářil Beneš poté, co si vychutnal ovace čtyř tisíc fanoušků vstoje. Pro Kubalu s Benešem je Praha prvním turnajem sezony mezi elitou.

Proti Rusům se Češi poprvé oblékli do bílých dresů a ovládli první set. "Vycházela nám obrana a zatlačili jsme Rusy do defenzivy," řekl Kubala. Jenomže v druhém dějství domácí pár odpadl fyzicky a rozhodoval tie-break. V něm už česká dvojice prohrávala 3:6, ale dokázala nepříznivý vývoj otočit a za podpory publika vyhrát. "Dokázali jsme, že už nejsme malí kluci a dokážeme si s nepříznivým skóre poradit," řekl Kubala.

Čeští volejbalisté nestačili na suverénní Američany

Dopoledne poslali Beneše s Kubalou z třetího kola do oprav olympijští vítězové Todd Rogers a Phil Dalhausser. Češi prohráli s favorizovanými a letos ještě neporaženými Američany dvakrát 19:21. "Byli preciznější ve všech herních činnostech a neudělali tolik nevynucených chyb. My jsme nenahrávali ideálně a proti bloku Dalhaussera to pak není snadné. Hráli výborně a potvrdili, že jsou nejlepší na světě," řekl Kubala.

Olympijští vítězové z Pekingu Rogers a Dalhausser vstoupili do zápasu sebejistě a získali náskok 3:0, ale české duo úspěšnou šňůrou otočilo a vedlo 7:4. Američané se ale nenechali rozhodit, ukázali svou třídu a po Benešových chybách vyhráli koncovku. Vstup do druhého setu měli lepší domácí hráči, ale Rogers a Dalhausser si brzy vypracovali dvoubodový náskok, který si na centrkurtu v pohodě udržovali. Kubala sice dokázal odvrátit dva mečboly, ale při třetím trefil Beneš z podání síť.

Beachvolejbalová dvojce Rogers - Dalhausser
Beachvolejbalová dvojce Rogers - Dalhausser
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.