ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Češi v kvalifikaci pražského beachvolejbalového turnaje neuspěli

Velikost textu:

Praha - Žádný český pár neuspěl v dnešní kvalifikaci turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů v Praze. Do hlavní soutěže Patria Direct Open 2011 na Štvanici tak zasáhnou tři přímo nasazené české dvojice. V tříkolové kvalifikaci vypadly všechny čtyři české páry hned v prvním kole. Šanci na postup drželi pouze Robert Kufa s Pavlem Rotrekem, ale s Brazilci Santosem a Ferramentou prohráli 12:15 v rozhodujícím tie-breaku. Jaroslav Pavlas s Miroslavem Svobodou, Ondřej Hromádko s Tomášem Salavou i Michal Růčka s Filipem Kramárem neuhráli ani set a víceméně shodně vypadli po půlhodině hry.

Brazilská dvojice Santos (na snímku) s Ferramentou zvítězila nad českými hráči Robertem Kufou a Pavlem Rotreklem (na snímku) v kvalifikaci turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů.
Brazilská dvojice Santos (na snímku) s Ferramentou zvítězila nad českými hráči Robertem Kufou a Pavlem Rotreklem (na snímku) v kvalifikaci turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů.
Otevřít galerii
 • Brazilská dvojice Santos (na snímku) s Ferramentou zvítězila nad českými hráči Robertem Kufou a Pavlem Rotreklem (na snímku) v kvalifikaci turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů. autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2560/255941.jpg?1305740864
 • Plážový volejbal zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1736/173556.jpg?1276688948

V hlavní soutěži se tak ve čtvrtek z domácích beachvolejbalistů představí úřadující domácí mistři Petr Beneš a Přemysl Kubala, kteří v Praze zahajují letošní sezonu mezi elitou, dále Martin Lébl s Michaelem Plačkem a Jan Dumek s Martinem Tichým.

Největšími favority turnaje s dotací 190 000 dolarů jsou Američané Todd Rogers a Phil Dalhausser. Loňští vítězové z Prahy se pokusí prodloužit svoji letošní sérii neporazitelnosti - v Brazílii a v Číně vyhráli všech 12 zápasů. Zastavit olympijské vítěze z Pekingu Rogerse a Dalhaussera by mohli jejich krajané Jake Gibb a Sean Rosenthal.

Chybět budou úřadující mistři světa Julius Brink a Jonas Reckermann z Německa. Důvodem je svalové zranění Reckermanna. "Není to nic vážného, ale nechceme nic riskovat vzhledem k mistrovství světa," řekl hráč německým médiím.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.