ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Basketbalistky se sešly před ME, chyběly tři hráčky

Velikost textu:
aktualizováno 9. 5. 2011 20:37

Lázně Bělohrad - České basketbalové reprezentantky se v Lázních Bělohrad sešly na startu přípravy před červnovým mistrovstvím Evropy v Polsku. Trenér Lubor Blažek zatím postrádal podkošové hráčky Ilonu Burgrovou, Editu Šujanovou a Kamilu Štěpánovou, nyní tak přivítal patnáct z osmnácti basketbalistek širšího kádru. Burgrová dostala týdenní volno, neboť teprve v pátek ukončila klubovou sezonu ve francouzském Bourges, s nímž oslavila mistrovský titul. Další vicemistryně světa z loňského roku Šujanová je nemocná a Štěpánová jela pomoci reprezentační dvacítce na přípravný turnaj do Číny, byť už věkově do týmu nespadá.

Lubor Blažek
Lubor Blažek
Otevřít galerii
 • Lubor Blažek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2129/212815.jpg?1290712653
 • Basketbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2389/238806.jpg?1299855675

Štěpánová se podle Blažka k týmu připojí stejně jako Burgrová příští pondělí, kdy reprezentační družstvo zahájí další soustředění v Trutnově. "Naopak Šujanová by za námi možná mohla dorazit už na konci tohoto týdne, ale záleží na tom, jak se bude vyvíjet její zdravotní stav," uvedl Blažek.

Basketbalové reprezentantky budou během týdne převážně odpočívat. Stejně jako loni před světovým šampionátem se ve vyhlášeném středisku budou věnovat především regeneraci a doléčení různých šrámů z ligové sezony.

Z Lázní Bělohrad do Trutnova

"Hráčky už dnes čekají prohlídky, podle kterých se jim stanoví individuální regenerační program. Budou mít i fyzické testy, podle kterých uvidíme, jak na tom která hráčka je. Kondiční trenér pak podle toho připraví i plán přípravy," vysvětlil Blažek.

Basketbalistky budou v Lázních Bělohrad do pátku, příští pondělí vyrazí na další pětidenní přípravný blok do Trutnova. První testovací zápasy sehrají v rámci turnaje v Karlových Varech, kde se od 27. do 29. května postupně utkají s Polskem, Lotyšskem a Ruskem.

přehrát video
Basketbalistky začaly s přípravou na ME
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.