ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Štvanice znovu přivítá elitu plážových volejbalistů

Velikost textu:

Praha - Hromady kvalitního písku pod Negrelliho viaduktem už čekají na nejlepší světové beachvolejbalisty, kteří se představí v Praze už potřetí. První letošní turnaj Světového okruhu na evropské půdě se uskuteční na Štvanici od 17. do 22. května a české barvy budou hájit i úřadující domácí mistři Petr Beneš, Přemysl Kubala. Všechny dvojice v čele s hvězdnými Američany i Brazilci se utkají také o body do olympijské kvalifikace, z níž se do Londýna probojuje přímo 16 párů. Česká televize z turnaje odvysílá celkem 15 hodin přímých přenosů.

Plážový volejbal
Plážový volejbal

Štvanice je tento týden ještě dějištěm tenisového turnaje, ale hned od pondělí po jeho skončení se začnou kurty připravovat na beach volejbal. "Do Prahy přijede kompletní světová špička a my jako pořadatelé chceme potvrdit pověst, že po organizační stránce jsme vždy patřili k nejlepší trojici celé Tour," řekl na tiskové konferenci Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní, která je pořadatelem turnaje s dotací 190 000 dolarů. Loňský titul budou obhajovat Američané Todd Rogers a Phil Dalhausser.

Zkušení Kubala s Benešem zatím příliš na písku netrénovali. Kubala sotva dohrál finálovou sérii extraligy s Ostravou, Beneše zaneprázdňují pracovní povinnosti. Olympijské hry jsou však pro oba velkou motivací a dlouhodobým cílem, po jehož případném splnění by zřejmě ukončili kariéru. "Jsme zkušení hráči a máme odehrané dvě společné sezony, takže doufám, že neuděláme doma ostudu a vylepšíme loňské sedmnácté místo," řekl sedmatřicetiletý Kubala. "Věřím, že dlouhá pauza nezaviní, že se nám nebude dařit, ale že naopak budeme mít velkou chuť," dodal o rok mladší Beneš.

přehrát video
Pozvánka na turnaj na Štvanici

Spolu s úřadujícími mistry republiky se v hlavní soutěži představí na divokou kartu Jan Dumek, Martin Tichý a kvalifikací by rádi prošli zejména Martin Lébl, Michal Plaček.

Turnaj může být rekordní

Organizátoři počítají s 64 páry v kvalifikaci, ještě předtím se v úterý uskuteční národní předkvalifikace. Hlavní soutěž pro 32 dvojic začne ve čtvrtek a vyvrcholí v neděli 22. května finálovou bitvou zhruba od 14:00.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.