ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Volejbalistky Prostějova jsou blízko ligovému hattricku

Velikost textu:
aktualizováno 27. 4. 2011 19:57

Olomouc - Volejbalistky Prostějova vyhrály v Olomouci 3:1 a poslední krok je dělí od zisku třetího domácího titulu za sebou. Ten mohou udělat v sobotu v domácí hale. Série o královny domácí extraligy spěje podle očekávání k rychlému konci, i když po úvodní jednoznačné bitvě dnes olomoucké hráčky hvězdného rivala trochu potrápily a po prvním setu měly k výhře blíže.

Hráčky Prostějova se radují z vítězství
Hráčky Prostějova se radují z vítězství
Otevřít galerii
 • Hráčky Prostějova se radují z vítězství autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Volejbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2103/210223.jpg?1289825683

Úvodní hanácké derby mělo v sobotu jednoznačný průběh, olomoucké hráčky nastoupily proti prostějovskému sběrateli trofejí zakřiknutě a prohrály rozdílem třídy. Dnes se před vlastními fanoušky chtěly představit v lepším světle a zpočátku se jim to dařilo. První set získaly pro sebe 25:19, ale Prostějov se dostal do tempa a suverénním výkonem (25:13) průběžný stav vyrovnal.

Ve třetí sadě Olomouc znovu statečně vzdorovala prostějovskému kádru poskládanému pro evropské soutěže, ale prohrála o čtyři body a další dílčí vítězství už neslavila. Svěřenkyně Miroslava Čady tak udělaly druhý z potřebných tří kroků ke zkompletování ligového hattricku a v sobotu mohou na rozdíl od předchozích dvou let zažít korunovaci na vlastní palubovce.

přehrát video
Utkání Olomouc - Prostějov

"Začátek utkání byl ovlivněn výborným servisem a neskutečnou obranou domácích hráček, my jsme hledali optimální sestavu a až postupně se zklidnili. Družstvo našlo svou sílu a rozdíl mezi oběma týmy byl hlavně v útoku," řekl prostějovský kouč Čada. Podle jeho kolegy na olomoucké lavičce Jiřího Teplého rozhodovaly od poloviny zápasu větší zkušenosti soupeřek. "Dokud jsme je tlačili servisem, tak jsme byli schopni hrát vyrovnanou partii. I přes porážku jsme zahráli o dvě třídy lépe než v prvním utkání v Prostějově. Holky se rvaly," uvedl.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.