ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Volejbalistky Prostějova vykročily k titulu výhrou 3:0

Velikost textu:

Prostějov - Prostějovské volejbalistky porazily v prvním zápasu finálové série extraligy Olomouc hladce 3:0 a vykročily za obhajobou mistrovského titulu. Hostující tým uhrál jen 43 míčů a utkání trvalo pouze hodinu. Druhý duel je na programu ve středu v Olomouci, hraje se na tři vítězství. Oba extraligoví finalisté na sebe narazili i v únorovém finále Českého poháru, v němž Prostějov v olomoucké hale vyhrál 3:0.

Hráčky Prostějova se radují z vítězství
Hráčky Prostějova se radují z vítězství
Otevřít galerii
 • Hráčky Prostějova se radují z vítězství autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Volejbalistky Prostějova autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/521/52071.jpg?1226516522

Favorizované svěřenkyně trenéra Miroslava Čady začaly v hanáckém derby záhy naplňovat předpokládaný scénář. Olomoucký celek v úvodní sadě držel krok do stavu 11:11, jenže pak uhrál už jen dva míče. Druhý set naopak Prostějov rozhodl drtivým nástupem a vedením 8:2.

Také v závěrečném dějství domácí tým rychle vedl 5:0, ale olomoucké hráčky se tentokrát dokázaly vzchopit a otočit na 8:9. Na další trhák Prostějova na 18:12 však už odpověď nenašly.

Olomoučanky nastoupily k prvnímu finále pouhé tři dny po vyčerpávající semifinálové sérii s Brnem. Tu dokázaly ve středu večer otočit ze stavu 0:2 na zápasy a 0:2 na sety. Ve finále je tým trenéra Jiřího Teplého po třech letech, poslední titul získal v roce 1996.

Prostějov už letos splnil čtyři cíle: získal Český i Česko-Slovenský pohár, vyhrál Středoevropskou ligu a postoupil ze základní skupiny Ligy mistryň. Nyní má před sebou poslední úkol - vybojovat třetí mistrovský titul za sebou. Se soupeřem z domácí soutěže neprohrál od dubna 2009, kdy v druhém finále extraligy podlehl Brnu v pěti setech. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.