ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Čeští florbalisté budou v Linköpingu testovat širší kádr

Velikost textu:

Linköping - Otestovat hráče širšího kádru chce na turnaji Euro Floorball Tour v Linköpingu trenér českých florbalistů Tomáš Trnavský. Na první herní prověrku v přípravném cyklu pro mistrovství světa ve Švýcarsku v roce 2012 pozval hned pět nováčků. Debutovat budou brankář Lukáš Babíček z Brna, obránce Petr Krzyžanek z FBC Ostrava a z Vítkovic zadák Patrik Suchánek s útočníky Radimem Poláškem a Martinem Tokošem.

Čeští florbalisté
Čeští florbalisté
Otevřít galerii
 • Čeští florbalisté autor: Markku Ulander, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2169/216826.jpg?1320243234
 • Florbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2351/235097.jpg?1298634457

"Chceme vidět mladé kluky v akci proti světové špičce, aby si vyzkoušeli, jaké je to hrát na mezinárodní úrovni, a donutili jsme je na sobě daleko více pracovat. My v nich vidíme potenciál. Chceme, aby se otrkali, a my jsme kádr trošku rozšířili a zatlačili na tahouny reprezentace, aby nespali a nebyli si jistí svým místem," řekl trenér Tomáš Trnavský.

Tradiční zápasy s Finskem, Švédskem a Švýcarskem pro nováčky i hráče s menším počtem startů budou podle něj cennou zkušeností. "Přenesou pak pozitivní energii i v klubu, že je na sobě nutné pracovat a zlepší se práce celého klubu," doplnil reprezentační trenér.

přehrát video
Před turnajem v Linköpingu

V kádru nejsou žádní zástupci mistrovského Tatranu Střešovice. "Měli jsme je na soustředěních často, chceme dát příležitost dalším hráčům. Chceme vidět třeba Martina Vladaře, který se dostal ve Finsku do kvalitního klubu a také další hráče ze zahraničí," vysvětlil Trnavský.

Nominace českých florbalistů:

Brankáři: Lukáš Bábíček (Bulldogs Brno), David Rytych (Josba/Fin.).

Obránci: Jan Jelínek, Patrik Suchánek (oba 1. SC Vítkovice), Petr Krzyžanek, Pavel Machala (oba FBC Ostrava), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Adam Štegl (JM Chodov), Pavel Brus (Nokian/Fin.), Martin Vladař (Espoon Oilers/Fin.).

Útočníci: Radim Polášek, Martin Tokoš, Milan Tomašík (všichni 1. SC Vítkovice), Ondřej Fojta, Radim Křenek (oba Mladá Boleslav), Matěj Jendrišák, Martin Zozulák (oba JM Chodov), Petr Skácel (FBC Ostrava), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg/Švéd.).

Do turnaje vstoupí Češi dnes od 13:00 proti Finsku, v sobotu od 16:00 změří síly s domácím Švédskem a v neděli v poledne se utkají se Švýcarskem. "Nepůjde tolik o výsledky. Budeme si chtít vyzkoušet nový styl obrany, který jsme trénovali na únorovém soustředění. Zkusíme ho přenést do praxe proti světovým týmům. Zjistit, jak bude fungovat, abychom to mohli zanalyzovat, co na tom máme zlepšit a kde to upravit. Pokud k tomu uhrajeme i dobré výsledky, budeme jen rádi," dodal Trnavský.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.