ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Basketbalistky USK vyhrály první finálové utkání proti Brnu

Velikost textu:
aktualizováno 19. 4. 2011 22:18

Brno - Basketbalistky ZVVZ USK Praha dnes vyhrály úvodní utkání finále ženské ligy na palubovce týmu Frisco Sika Brno v poměru 83:73. Brňanky se sice v závěrečné čtvrtině výrazně zlepšily a necelé dvě minuty před koncem stáhly náskok soupeřek na čtyři body, výsledek už ale nezvrátily. Druhé utkání finálové série, hrané na tři vítězství, je na programu ve čtvrtek v Praze.

Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha
Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha
Otevřít galerii
 • Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vysokoškolačkám vyšel mnohem lépe vstup do utkání. O jejich první čtyři body se zasloužila bývalá brněnská opora Vítečková, která také střelecky nejvíce táhla svůj tým. Po pěti minutách už Brňanky prohrávaly 7:15 a osmibodový rozdíl si Pražanky udržely až do poločasové přestávky.

Svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského se sice na chvíli vzchopily a šňůrou 6:0 stáhly manko na pouhé dva body, otočit stav se jim ale nepovedlo. Tým USK pozorně bránil a pod vlastním košem nenechával soupeřkám příliš prostoru na kombinace a koncovku. Početně mnohem užší brněnský kádr navzdory snaze více chyboval, ztrácel míče a Pražanky se prosazovaly z rychlých protiútoků. Střelecký prim hrála v pražském celku Vítečková, která jen za první poločas zaznamenala 15 bodů, z toho třikrát přesně mířila z tříbodového prostoru. V brněnském týmu vynikala takřka neomylnou koncovkou Hejdová, naopak americká opora Fordová sice výtečně doskakovala, ale při střelbě hodně chybovala.

přehrát video
Reportáž z utkání

Další naděje na zvrat se nabídla obhájkyním titulu po čtvrthodině hry, kdy snížily na rozdíl čtyř bodů. V tu chvíli ale kouč USK Lubor Blažek vynesl do hry svůj trumf Elhotovou, kterou do té doby nechával na lavičce. Elhotová se hned střelecky chytla a brněnské plány na otočení výsledku vzaly za své.

Když se po změně stran hráčky Frisca pokusily o tlak, postrádaly kombinační přesnost. Bojovně naladěné vysokoškolačky měly velkou zbraň v pohyblivosti při bránění. Domácí hráčky si s touto taktikou nevěděly rady, kromě Halvarssonové postupně ztrácely i střeleckou jistotu.

Po půlhodině vedl tým USK Praha rozdílem šestnácti bodů, ovšem před závěrečnou čtvrtinou už vedle Miltonové-Jonesové měla na svém kontě čtyři osobní chyby i druhá pivotka Kulichová. Do té doby jistě hrající vysokoškolačky polevily v obraně a Brňanky ze zdánlivě ztraceného zápasu vykřesaly závěrečné drama.

Ke skvělému výkonu se rozehrála Eldebrinková, k níž se postupně přidaly i další hráčky. Čtyři minuty před koncem už Brno prohrávalo pouze o šest bodů. V závěru Pražankám vypadla pro pět osobních chyb Kulichová, o první finálové vítězství už ale hráčky USK v nervózní koncovce nepřišly.

Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha
Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha
Více fotek
 • Utkání Frisco Sika Brno - USK Praha autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2484/248332.jpg
 • Utkání Frisco Brno - USK Praha autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2484/248334.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.