ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Vítkovice vyhrály i podruhé v Brně a v semifinále je čeká derby

Velikost textu:

Brno - Florbalisté Vítkovic se stali posledními semifinalisty extraligy, když vyhráli ve čtvrtém čtvrtfinále v Brně 6:4 a zvítězili v sérii 3:1 na zápasy. Úřadující vicemistři narazí v boji o finále v městském derby na druhý tým základní části FBC Ostrava. Mistrovský Tatran Střešovice nastoupí v pražském derby proti Chodovu.

Florbalisté Vítkovic
Florbalisté Vítkovic
Otevřít galerii
 • Florbalisté Vítkovic autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Florbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2169/216811.jpg?1292077266

V Brně vydržel bezbrankový stav až do 26. minuty, ale pak Kološ dvěma góly a Tomašík jedním získali Vítkovicím vedení 3:0. V poslední minutě druhé části sice Pavla s Ondráčkem vykřesali pro Bulldogs naději, ale díky dvěma gólům Tokoše a jednomu Patrika Suchánka favorit potvrdil postup. Knotek a Ondráček už jen zkorigovali výsledek.

Brno sice vyhrálo na hřišti oba duely v Ostravě, ale v prvním zapsalo na soupisku chybně tři hráče z B-týmu a už v průběhu první třetiny bylo jasné, že zápas bude řešit Ligová komise ČFbU, která výsledek kontumovala ve prospěch Vítkovic. Ty tak po dvou výhrách v Brně mohou nadále pomýšlet na to, že zopakují účast ve finále z uplynulých tří let.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.