ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Házenkáře čekají klíčové duely s Norskem

Velikost textu:

Zlín – Nejdůležitější týden celé kvalifikace mistrovství Evropy čeká české házenkáře. Dnes ve Zlíně a v neděli ve Stavangeru se střetnou s Norskem. Český tým vstoupil na podzim do kvalifikace pohodovými výhrami nad Řeckem i Nizozemskem. Díky skóre je dokonce na průběžné vedoucí příčce tabulky před svým nejbližším soupeřem, který je podle mnohých expertů jedním z nejlepších týmů světa, ale nedokáže to prodat. Oba týmy mají slibně nakročeno k jednomu ze dvou postupových míst a v souboji s největším sokem se ke svému cíli mohou razantně přiblížit. Dvě výhry jednoho ze soupeřů dokonce už mohou vítězi postup zajistit. Utkání začne v 17:00, odveta se uskuteční v neděli 13. března ve Stavangeru, kam se národní tým přesune v sobotu. Přímý přenos dnešního zápasu sledujte na ČT4 a webu ct4sport.cz.

Česká házenkářská reprezentace
Česká házenkářská reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká házenkářská reprezentace zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hazená autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2367/236665.jpg?1299158989

Norové měli před lednovým světovým šampionátem ve Švédsku vysoké cíle, ale skončili na devátém místě. "Norský celek je plný vynikajících hráčů, jako jsou brankáři Erevik a Ege, hráči do pole Lund, Myrhol, Mamelund nebo Tvedten. Spoléhají se na velmi agresivní obranu 0:6 s výborným přechodem do protiútoku i po obdržené brance," charakterizuje před vzájemnými souboji soupeřovu hru trenér Martin Lipták.

Norskou hru sledoval především na videozáznamech z MS a zajímaly ho zejména souboje s Maďarskem (23:26) a Rakouskem (33:27). "V těch utkáních oba soupeři hráli obranu systémem 0:6, kterou praktikujeme také my," připomněl Lipták, který ale bere ohled i na to, že Norové mají kvůli zranění několika hráčů odlišnou sestavu.

To hlavní ale podle něj ze hry soupeře nevymizí. "Opírají se o různé známé útočné kombinace, úspěšně se jim daří realizovat záběhy křídel," tvrdí trenér českého mužstva.

Očekává se bouřlivá kulisa

V české nominaci nastaly dvě změny: kvůli rekonvalescenci se omluvil Jan Sobol a vypadl i zraněný Petr Hrubý. Přípravu ve Zlíně zahájili hráči v pondělí dopoledne, ale ještě nebyli kompletní. Klíčový hráč Filip Jícha se k reprezentaci připojil až v průběhu dne poté, co dorazil za týmem z Polska, kde plnil klubové povinnosti. I Jícha se těší na bouřlivou atmosféru, která bude středeční zlínský zápas provázet. Pořadatelé oznámili, že hala je již beznadějně vyprodána.

Filip Jícha
Filip Jícha
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.