ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Prostějovské volejbalistky triumfovaly ve Středoevropské lize

Velikost textu:

Prostějov - Volejbalistky Prostějova vyhrály Středoevropskou ligu. Ve finálovém utkání dnes v domácím prostředí porazily za 87 minut rakouský Post Schwechat 3:1. V zápase o třetí místo Doprastav Bratislava zdolal obhájkyně loňského prvenství z Mariboru 3:2. Prostějov vyhrál Středoevropskou ligu bez zakolísání, v základní části soutěže prohrál pouze jednou se Schwechatem a v celé soutěži ztratil jen osm setů.

Hráčky Prostějova se radují z vítězství
Hráčky Prostějova se radují z vítězství
Otevřít galerii
 • Hráčky Prostějova se radují z vítězství autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1610/160913.jpg?1272481142
 • Volejbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2103/210223.jpg?1289825683

Do závěrečného zápasu vstoupily Hanačky poněkud rozpačitě a celý první set se nemohly dostat do herního rytmu. Rakouský tým s šesti americkými volejbalistkami v sestavě se prosazoval přesnější hrou v poli i na blocích a překvapivě také důraznějším útokem. Většinu akcí zakončovaly Simičová s Jonesovou, proti níž jen s obtížemi hledaly domácí volejbalistky obranu.

Ještě v závěru úvodního setu trenér Miroslav Čada poslal do hry levorukou Bramborovou, která svým důrazem rázně zavelela k obratu. V průběhu druhé sady přidala šest přímých bodů z podání a tvrdým útokem se prosazovala i na síti. Postupně se k ní přidaly Němka Ssuschkeová s Tomašekovou a Velikou, kterým nabízela útočné akce přesnými nahrávkami Kubínová. V poli navzdory poraněnému stehennímu svalu zářila Chlumská. Útočným tlakem zlomily v druhém setu prostějovské volejbalistky odpor svých soupeřek.

Finále Středoevropské ligy

Hráčky Schwechatu se ještě dvakrát zvedly v úvodech závěrečných dvou setů. V třetím vedly 3:0, ovšem Prostějov jim vzal vítr z plachet osmibodovou šňůrou. Také v úvodu čtvrtého setu sice rakouský tým získal náskok 4:1, který mu ale domácí hráčky stejným způsobem sebraly a v koncovce nepřipustily žádné drama. Po prvenství v Česko-Slovenském poháru si připsaly další mezinárodní úspěch.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.