ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Šéf florbalové unie: S podezřelými sázkami jsme počítali

Velikost textu:

Praha – Utkání florbalových týmů Future s Libercem poznamenal případ podezřelých sázek. Výše některých vkladů (celkem přibližně půl milionu korun) a další okolnosti by podle České florbalové unie (ČFbU) mohly znamenat, že se výsledek zápasu snažil někdo ovlivnit. "Počítali jsme s tím, že se to jednou ve florbale objeví," řekl serveru iDnes.cz šéf unie Filip Šuman s tím, že se snaží vytvořit podmínky pro činnost disciplinární komise a policie, aby byl případ prošetřen.

Florbal
 • Florbal zdroj: www.czechopen.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1050/104901.jpg?1250347424
 • Filip Šuman zdroj: magicalgames.fi https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O podezřelých sázkách ČFbU informovala už v neděli před utkáním sázková kancelář Fortuna, vedle ni přijaly větší sázky i další tři společnosti. Sázelo se na vítězství Liberce a Severočeši v Praze skutečně vyhráli poměrem 7:3.

V souvislosti s tím unie požádala sázkové kanceláře o spolupráci. Jakmile bude mít nějaká z nich podezření, že se sází podivným způsobem, vrcholní představitelé českého florbalu o tom budou informováni. "S tím, jak se florbal rozrůstá a stává se větším sportem, tak nás tradiční sporty upozorňovaly, že se to může stát," tvrdí Šuman.

Pokud by se podle něj prokázalo, že se jakýkoliv hráč úmyslně podílel na ovlivnění zápasu, mohl by být z unie vyloučen. "Pokud by se jednalo o provinění více hráčů či kolektivu, může být tým vyloučen ze soutěže," dodává.

Delegát utkání Radek Hora před zápasem podnikl kroky, které následují po nezvyklých sázkách. "Upozornil jsem pořadatele na absolutní nutnost splnit povinnost z utkání pořídit videozáznam, aby byl následně k dispozici, pokud by bylo potřeba utkání zpětně posuzovat," dodal.

Šuman si však myslí, že video nebude pro záležitost zásadní. "I v jiných sportech v podobných případech je to pomocí videa jen obtížně řešitelné. Je třeba pracovat hlavně s informacemi, které poskytnou sázkové kanceláře, a zjistit, jestli je tam nějaké napojení na florbal," vysvětluje.

Podle šéfa unie zatím není jasné, kdy by mohl v případu nastat posun, termín prý není nijak daný. "Budeme zpracovávat podklady pro disciplinární komisi. První kroky podle mě disciplinárka podnikne příští týden."

Florbal
Florbal
Více fotek
 • Florbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/722/72101.jpg
 • Florbalové utkání autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/570/56940.jpg
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.