ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Podezřelé sázky v českém florbalu. Unie je na pozoru

Velikost textu:
aktualizováno 24. 2. 2011 19:39

Praha - Vedení České florbalové unie (ČFbU) řeší případ podezřelých sázek na nedělní utkání extraligy mužů mezi SSK Future a Libercem. Výše některých vkladů, způsob sázek a také výsledek utkání, v němž Severočeši vyhráli v Praze 7:3, by podle tiskové zprávy ČFbU mohly znamenat, že se výsledek zápasu snažil někdo ovlivnit. ČFbU informovala už v neděli před utkáním sázková kancelář Fortuna o podezřele vysokých sázkách, které byly vsazeny navíc zvláštním způsobem na vítězství Liberce. Podezřelé sázky zaznamenaly i další sázkové společnosti.

Florbal
 • Florbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/722/72101.jpg?1236357102
 • Florbalové utkání autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/570/56940.jpg?1228846590

Podezřelé sázky byly i v minulosti

"Jsme s Fortunou domluveni, že pokud zaregistrují podezřelé sázky na nějaké florbalové utkání, budou nás informovat," uvedl prezident České florbalové unie Filip Šuman. Právě Fortuna je partnerem ČFbU. "Již v minulosti byly případy, kdy se na některá utkání objevily z pohledu sázkových kanceláří ne zcela obvyklé sázky, ale zatím nikdy se podezření nepotvrdilo. Utkání naopak často dopadla obráceně, než bylo vsazeno."

Náběr sázek na utkání Future s Libercem byl údajně téměř půl milionu korun. Florbalová unie oznámila, že bude se sázkovými kancelářemi maximálně spolupracovat, aby se podařilo zjistit všechny okolnosti těchto sázek. "Nikdy se ani vzdáleně objem sázek neblížil tomuto utkání. Toto je první případ, který je okolnostmi sázek absolutně výjimečný, a my jsme připraveni jej také naprosto výjimečným způsobem řešit," řekl Šuman. Případ se bude podle něj důkladně vyšetřovat, připravuje se i trestní oznámení.

Liberci šlo o play-off

Fortuna kontaktovala před utkáním i vedení SSK Future, které o situaci informovala. Liberec nedělní výhrou získal důležité body v bitvě o play-off a posunul se z devátého na osmé místo před Spartu. Sedmí Pražané mají účast ve čtvrtfinále jistou, a jelikož už nemohou proniknout do první čtyřky, nemohou nic pro play-off už ve svůj prospěch získat. První tři týmy si vybírají protivníky samy, takže soupeře jejich konečné pořadí nasazení do prvního kola vyřazovací části neovlivní.  

Delegát utkání Radek Hora také podnikl před zápasem kroky, které následují po nezvyklých sázkách. "Dle dohody jsem na podezření před utkáním jasně upozornil trenéra a kapitána SSK Future. Popsal jsem jim situaci a zdůraznil, že právě oni svým výkonem a přístupem k utkání mohou vyvrátit jakékoliv podezření," prohlásil Hora. "Navíc jsem upozornil pořadatele na absolutní nutnost splnit povinnost z utkání pořídit videozáznam, aby byl následně k dispozici, pokud by bylo potřeba utkání zpětně posuzovat," dodal.

přehrát video
Sázkařský skandál ve florbalové lize
Florbalová brána
Florbalová brána
Více fotek
 • Florbalová brána autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1182/118163.jpg
 • Florbalový tým autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/560/55971.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.