ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Pozemkářky na halovém MS nestačily na obhájkyně titulu

Velikost textu:

Poznaň (Polsko) - České pozemkářky si během druhého dne mistrovství světa v halovém hokeji připsaly druhé vítězství, ale i první porážku. V Poznani ve středu výběr německého trenéra Christophera Fausta porazil 4:2 Kazachstán, ve večerním duelu pak podlehl 1:5 obhájkyním titulu z Nizozemska. Český tým, který v úterý vyhrál 1:0 nad Rakouskem, je v tabulce své skupiny na třetím místě, přičemž nejlepší dva celky postoupí do semifinále.

Pozemní hokejistka Lenka Brtvová
Pozemní hokejistka Lenka Brtvová
Otevřít galerii
 • Pozemní hokejistka Lenka Brtvová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Česko - Írán autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2312/231119.jpg?1297286086

O druhé české vítězství se hattrickem nejvíce zasloužila Lenka Brtvová. Nejdřív zakončila pohlednou kombinaci a smazala jednogólový náskok Kazachstánek, a pak díky dvěma zvládnutým trestným rohům zajistila českému týmu dvoubrankové vedení. Když se navíc prosadila teprve devatenáctiletá Barbora Haklová, nebylo co řešit.

Prvního vítězství se v Poznani dočkali čeští muži, kteří porazili Írán 4:3. Duel s asijským soupeřem ukázal, že ani vedení o tři góly sedm minut před koncem utkání neznamená v halovém hokeji jistotu tří bodů. Češi přehrávali Írán chytrostí a technickou vyspělostí. Po gólu Vacka vedli 3:0 a po druhém proměněném trestném rohu Štěpána Bernátka 4:1. Běhaví Íránci ale pak dvakrát naprosto rozebrali zmatkující českou obranu a národní tým v posledních vteřinách horko těžkou ubránil nejtěsnější vítězství.

Svěřenci trenéra Thorstena Althoffa, kteří vstoupili do šampionátu prohrou 1:2 s nováčkem z Anglie, večer remizovali 1:1 s úřadujícím mistrem Evropy Rakouskem a v tabulce jim patří čtvrtá pozice.

Výsledky mistrovství světa v halovém hokeji

Muži:

Česko - Írán 4:3 (2:0),

Česko - Rakousko 1:1 (1:0).

Ženy:

Česko - Kazachstán 4:2 (2:1),

Česko - Nizozemsko 1:5 (1:1).

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.