ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Hráči Green Bay Packers se stali počtvrté vítězi Super Bowlu

Velikost textu:
aktualizováno 7. 2. 2011 07:15

Arlington (USA) – Fotbalisté Green Bay Packers se počtvrté stali šampiony zámořské ligy amerického fotbalu NFL. V nočním utkání o Super Bowl porazili nejúspěšnější tým soutěže Pittsburgh Steelers 31:25 a ukončili tak čtrnáctileté čekání na další triumf ve finále. Ještě před začátkem finále utrpěla menší porážku i zpěvačka Christina Aguilera, která zřejmě podlehla bouřlivé atmosféře na dallaském stadionu pro sto tisíc fanoušků a při přednesu americké hymny omylem zazpívala jednu sloku dvakrát. Nejužitečnějším hráčem 45. Super Bowlu byl zvolen quarterback Green Bay Aaron Rodgers.

Trenér týmu Green Bay Packers Mike McCarthy
Trenér týmu Green Bay Packers Mike McCarthy
Otevřít galerii
 • Trenér týmu Green Bay Packers Mike McCarthy autor: Patrick Semansky, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušci Green Bay Packers autor: Mike Roemer, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Splnilo se mi to, o čem jsem snil už jako malé dítě, když jsem sledoval legendy Joea Montanu a Steva Younga. Nemohu uvěřit, že jsem vyhrál Super Bowl. Tenhle tým ukázal obrovskou vnitřní sílu," uvel po zápase Rodgers, který měl hlavní zásluhu na tom, že trofej Vince Lombardiho pro vítěze NFL putuje "domů", tedy do týmu, který vyhrál první dva ročníky soutěže právě pod vedením legendárního trenéra.

Finále letošní ligy amerického fotbalu NFL přineslo souboj dvou týmů s nejlepšími obranami soutěže, ovšem zatímco Packers v úvodu tuto pověst do puntíku naplňovali a nenechali soupeře hrát, vyhlášená obrana Pittsburghu zůstávala dlouho za očekáváním.

Dovolovala soupeři pasovou hru, což quarterback Aaron Rodgers využil pro třicetiyardovou přihrávku na touchdown pro Jordyho Nelsona. Naopak rozehrávač Ocelářů Ben Roethlisberger byl neustále pod tlakem soupeřovy obrany, z čehož pramenily hned dvě pokažené přihrávky zachycené protihráčem a následné touchdowny Nicka Collinse a Grega Jenningse. Přitom za celou základní část Roethlisberger ztratil jen pět míčů, ve finále však hned dva.

Packers tak vedli už 21:3 a s Pittsburghem to vypadalo špatně, pak však Roethlisberger začal potvrzovat, proč už má na kontě dva prsteny pro šampiona, a ve spolupráci s nejužitečnějším hráčem finále z roku 2006 Hinesem Wardem ještě do poločasu snížil na jedenáctibodový rozdíl. Navíc hned po změně stran předvedl Rashard Mendelhall, že je jedním z nejlepších runningbacků v lize, a dvěma povedenými běhy zařídil další touchdown pro Pittsburgh. A to i přesto, že mezi oběma běhy musel odpočívat poté, co při srážce s fotografem utrpěl ránu do choulostivých partií.

Packers však už zvrat, který by vešel do historie Super Bowlu, nedopustili. Naopak Jennings svým druhým touchdownem rozhodl. Pittsburgh sice touchdownem Wallace po skvělé přihrávce Roethlisbergera a následné dvoubodovém potvrzení snížil, už to ale nestačilo. Oceláři tak při své osmé účasti ve finále teprve podruhé odešli jako poražení a nerozšířili tak svou rekordní sbírku šesti titulů.

Finále americké NFL - Super Bowl

Pittsburgh Steelers - Green Bay Packers

25:31 (0:14, 10:7, 7:0, 8:10)

Finále Super Bowlu
Finále Super Bowlu
Více fotek
 • Finále Super Bowlu autor: Mike Groll, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2303/230231.jpg
 • Nick Collins (36) se raduje s Clayem Matthewsem (52) bezprostředně po touchdownu autor: Paul Sancya, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2303/230227.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.