ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Nymburk podruhé v sezoně porazil Cibonu Záhřeb

Velikost textu:

Nymburk - Basketbalisté Nymburka získali v 19. kole Jadranské ligy cenný skalp účastníka prestižní Evropské ligy. Cibonu Záhřeb doma porazili 76:69. Chorvatského mistra zdolali i ve druhém vzájemném utkání v sezoně a v tabulce mají o jednu výhru lepší bilanci. "Ciboně se sice letos nedaří, ale je to velmi dobrý tým se zkušenostmi z Evropské ligy. To dnes potvrdil a byl velmi těžkým soupeřem. Proto mám radost z našeho výkonu," řekl trenér Nymburku Ronen Ginzburg.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté
Otevřít galerii
 • Nymburští basketbalisté autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1522/152134.jpg?1269382091
 • Radost hráčů Nymburka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Stejně jako v prvním vzájemném utkání, v němž Nymburk zvítězil o jediný bod, se hrál vyrovnaný zápas. Nymburk se sice dostal do problémů, protože pivoti Nečas s Chánem i křídlo Pumprla museli kvůli faulům brzy střídat, ale náhradníci je zastoupili a drželi se soupeřem krok. Až v úvodu třetí čtvrtiny se Ciboně podařilo odskočit na rozdíl sedmi bodů. Zkušený Sokolovský však trojkou snížil a zavelel k obratu. Výsledkem bylo až dvanáctibodové vedení v úvodu závěrečné čtvrtiny.

Ani to však nedalo Nymburku klid do posledních minut. Cibona ještě zabojovala, nutila soupeře k chybám a snížila na rozdíl pouhých tří bodů. V závěru však Nymburští udrželi pevné nervy a trestnými hody výhru uhájili. "Nevím, co se v závěru stalo. Hráčům do hlavy nevidím. Byly tam nějaké hloupé ztráty, možná se projevila i únava, ale jsem rád, že to kluci zvládli," radoval se Ginzburg.

přehrát video
ČEZ Basketball Nymburk - Cibona Záhřeb

Nymburk vyhrál především zásluhou kolektivního výkonu. Statisticky vyčníval pouze Chester Simmons, který si připsal 18 bodů, devět doskoků, ale také čtyři ztracené míče. Naopak dlouho hledal svou formu nejlepší hráč posledních zápasů Pumprla, v poslední čtvrtině však již znovu patřil mezi hlavní opory. Domácím pomohla i velmi dobrá obrana, 69 nastřílených bodů je čtvrtý nejhorší výkon Cibony v sezoně.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.