ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Čeští házenkáři prohráli na turnaji v Gdaňsku s Polskem

Velikost textu:

Gdaňsk - Čeští házenkáři prohráli po dramatické koncovce také druhý zápas na Novoročním turnaji v Polsku, domácímu výběru podlehli 32:33. Stejně jako v prvním duelu s Maďarskem hrál národní tým ve výrazně obměněné sestavě, největší hvězdy týmu v Gdaňsku chybí. Už první poločas byl většinou vyrovnaný, byť Češi vesměs dotahovali mírný náskok domácích. Svěřenci trenéra Martina Liptáka vedli pouze dvakrát - hned v úvodu 1:0 a podruhé 6:5. Turnaje se účastní také Slováci, kteří dnes prohráli 27:32 s Maďarskem.

Česká házenkářská reprezentace
Česká házenkářská reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká házenkářská reprezentace zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Házená autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/950/94909.jpg?1245847986

V závěru poločasu využili Poláci soupeřovy slabší chvíle a utekli mu na čtyřbrankový rozdíl, o který ale v poslední desetiminutovce po několika přesilovkách zase přišli. Stav byl v té chvíli 28:28.

Dramatická koncovka ale patřila domácím, kteří museli tvrdě bránit těsný náskok. V českém výběru se nejvíce dařilo střelci devíti gólů Aloisi Mrázovi, o dvě branky méně přidal Tomáš Číp. 

Turnaj Češi završí sobotním duelem proti Slovákům, poté se tým vrátí do vlasti. V prvních dvou dnech příštího týdne se k výběru připojí i největší opory včetně Filipa Jíchy a během pondělí a úterý absolvují reprezentanti čtyři taktické tréninky. Další zápas kvalifikace na ME čeká Čechy v březnu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.