ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Basketbalová mistryně světa Taurasiová je podezřelá z dopingu

Velikost textu:
aktualizováno 26. 12. 2010 12:03

Istanbul - Americká basketbalistka Diana Taurasiová měla pozitivní výsledek dopingové zkoušky. Dvojnásobná olympijská vítězka a letošní mistryně světa, která hraje ve Fenerbahce Istanbul spolu s českou reprezentantkou Hanou Horákovou, měla po listopadovém utkání proti Istanbul University ve vzorku moči zakázaný stimulant modafinil.

Diana Taurasiová
Diana Taurasiová
Otevřít galerii
 • Diana Taurasiová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/767/76655.jpg?1238413282

Turecká basketbalová federace zastavila osmadvacetileté hráčce činnost, zatím do té doby, než bude znám výsledek kontrolního testu. Pokud i ten bude stejný, mohlo by to údajně ohrozit účast Taurasiové na olympijském turnaji v Londýně. Mezinárodní olympijský výbor totiž na hry nepustí sportovce, kteří dostanou za doping půlroční nebo vyšší trest.

Taurasiová před přestupem do Fenerbahce vyhrála se Spartakem Moskva čtyřikrát Evropskou ligu, letos v ní byla s průměrem 24,6 bodu na zápas nejlepší střelkyní. Podle webové stránky istanbulského klubu ji nesmírně zklamalo, že se dopingové podezření dostalo na veřejnost ještě před analýzou B-vzorku.

Na modafinil byla v minulosti pozitivně testována například americká sprinterka Kelli Whiteová. Ta kvůli tomu musela vrátit dvě zlaté medaile z mistrovství světa 2003 v Paříži.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.