ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Nymburští basketbalisté prohráli na palubovce Croatie Záhřeb

Velikost textu:

Záhřeb – Basketbalistům Nymburka se v poslední době v Jadranské lize nedaří, na palubovce Croatie Záhřeb podlehli 84:92 a prohráli už popáté za sebou. K ukončení série porážek jim nepomohl ani skvělý výkon Pavla Pumprly, který se blýskl 29 body, což je jeho nejlepší počin v sezoně. Nymburk tak v tabulce zůstává na 12. místě.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté

Český tým vstoupil do utkání posilněn úterním jasným triumfem na palubovce Sevilly v Eurocupu. Navíc poprvé nasadil čerstvou posilu Mylese McKaye, který hned při prvním startu dal devět bodů. 

Od začátku však zářil především Pumprla, který svou rychlostí dělal soupeřově obraně velké problémy a proměnil všech svých devět úvodních střeleckých pokusů. Především jeho zásluhou se Nymburk neustále držel s domácími v kontaktu. Ještě ve 28. minutě byl stav 63:60 pro Záhřeb, pak ale začal mít Pumprla potíže s fauly a musel na chvíli ze hřiště. 

Záhřeb jeho absenci dokonale využil a šňůrou 22:5 rozhodl o svém vítězství. Zasloužil se o něj především nejlepší střelec domácích Luka Žorić, který si rovněž vylepšil sezonní maximum na třicet bodů. K tomu přidal i 14 doskoků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.