ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Basketbalistky Brna nezvládly s Bourges závěr a podlehly 62:67

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2010 20:52

Brno - Basketbalistky týmu Frisco Sika Brno prohrály ve čtvrtém kole Evropské ligy s francouzským Bourges 62:67, když nezvládly vypjatou koncovku. Přitom po tři čtvrtiny měly české mistryně zápas ve své režii, ale v poslední části neodolaly tlaku a agresivní hře soupeřek. Houževnaté hráčky Bourges vynikaly pohyblivostí v útoku a pod košem využily chybičky domácích basketbalistek k otočení výsledku. V soutěži utrpěly Brňanky už třetí prohru.

Utkání Brno - Bourges
Utkání Brno - Bourges
Otevřít galerii
 • Utkání Brno - Bourges autor: Igor Zehl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Brno - Bourges autor: Igor Zehl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Brňanky rychle pozměnily taktiku a dvěma trojkami Škerovičové a Eldebrinkové zavelely k trháku. Zároveň zpřesnily osobní obranu a soupeřky jen s obtížemi hledaly možnost k zakončení. Na obou stranách se v přehuštěném prostoru ztěžka kombinovalo a závěr první čtvrtiny se změnil ve festival tříbodových pokusů, v němž hrály prim domácí basketbalistky. K Fordové se přidaly obě Švédky Halvarssonová, Eldebrinková a dařilo se i Stehlíkové. České mistryně si udržovaly osmibodový náskok, snažily se hrát bez chyb. Problémy měly pouze se střelbou Kaltsiduové ze střední vzdálenosti a s průniky hbité Salagnacové.

Jan Bobrovský

"Basketbal se hraje na čtyři čtvrtiny. Bohužel jsme tu poslední nezvládli. Největší chyba byla, že ve druhém poločase hrála pouze Fordová. Ostatní se vůbec nepřidaly. Daly pouze drobné body, což je velmi málo. Dnes jsme si mohli vítězství pohlídat. Když ale hráčky nevystřelí, tak nemohou dát koš. Kromě Fordové jsme neměli mnoho pokusů. Přitom Francouzky nás moc nepřekvapily. Uhlídali jsme pivotky, ale v závěru právě Miyemová dala rozhodující body. Hrály jsme nepozorně v obraně."

přehrát video
Utkání Brno - Bourges

Slibný poločasový náskok o šest bodů se ale začal ve třetí čtvrtině ztenčovat. Hráčky Bourges přidaly na důrazu i rychlosti v defenzivě a Brňankám se přestala dařit koncovka. Z krize vytáhla domácí basketbalistky Fordová, která dosáhla double - double. Jednak získávala v podkošových soubojích většinu míčů a stačila šance i proměňovat.

V nervózní koncovce se oba celky přetahovaly o každý bod. Ve 33. minutě po koši Lardyové získalo Bourges jednobodový náskok, na který ještě stačily hráčky Friska odpovědět. Čtyři minuty před koncem Francouzky podruhé otočily skóre. Tři minuty před koncem se v týmu Bourges vyfaulovala česká pivotka Ilona Burgrová, která strávila na palubovce necelých deset minut a dala dva body. V posledních dvou minutách už hráčky Bourges měly hru pod kontrolou a zápas dovedly k třetímu vítězství v soutěži.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.