ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Florbalista Cepek poprvé nepojede na MS, trenér ho nevzal

Velikost textu:

Praha - V nominaci florbalistů na mistrovství světa ve Finsku chybí nejzkušenější opora Radim Cepek, který jako jediný hráč na světě nechyběl na žádném z dosavadních sedmi šampionátů. Polovinu dvacetičlenného kádru tvoří krajánci, pět hráčů dodal Tatran Střešovice. Kouč Tomáš Trnavský uvedl, že konečná volba po závěrečném přípravném turnaji ve finském Espoo nebyla jednoduchá. "Kromě herního přínosu je pro nás hodně důležitá otázka mezilidských vztahů v týmu a Radimův specifický způsob vyjadřování uvnitř kolektivu k ideální týmové atmosféře poslední dobou opravdu moc nepřispíval," uvedl Trnavský na serveru florbal.cz.

Florbal
 • Florbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/722/72101.jpg?1236357102
 • Florbalisté Tatranu Střešovice autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2025/202481.jpg?1287086837

"Tohle těžké rozhodnutí by mělo týmu přinést větší klid na závěrečnou fázi přípravy a následné úspěšné vystoupení na MS ve Finsku," dodal Trnavský.

Cepek byl jedním z hlavních strůjců stříbrného úspěchu na MS v roce 2004 a za poslední dva roky nevynechal jedinou reprezentační akci. "Nezlobte se, nechci se k tomu nyní vůbec vyjadřovat. Hodně mě to vzalo. Víc k tomu možná řeknu v nejbližších dnech," prohlásil pětatřicetiletý útočník. 

Reprezentační tým bude spoléhat na zkušenou brankářskou dvojici Tomáš Kafka, David Rytych. Oproti poslednímu turnaji Euro Floorball Tour v Espoo nahradili Cepka a Adama Štengla obránce Milan Garčar a útočník Ondřej Fojta. Kouč Trnavský vyměnil pouze šest hráčů oproti kádru z minulého mistrovství světa v Praze a Ostravě, kde sám ještě nastupoval v obraně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.