ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Volejbalistky se musely sklonit i před Kubou

Velikost textu:
aktualizováno 9. 11. 2010 11:40

Nagoja (Japonsko) - České volejbalistky prohrály na mistrovství světa v Japonsku ve čtvrtfinálové skupině F i třetí zápas. Tým trenéra Jiřího Šillera dnes podlehl v Nagoji výběru Kuby 1:3 a vzdálila se mu možnost bojovat o deváté až dvanácté místo. Ve středu Češky nastoupí proti Thajsku a výrazná výhra s prohrou Kuby s Itálií by je teoreticky mohla posunout na postupové šesté místo. Pokud ale skončí ve skupině sedmé nebo osmé, tak pro ně šampionát skončí a obsadí třinácté, respektive patnácté místo. Šampionát už zná tři semifinalisty: postoupily olympijské vítězky z Brazílie, domácí Japonky a obhájkyně titulu z Ruska.

České volejbalistky
České volejbalistky
Otevřít galerii
 • České volejbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2069/206873.jpg?1288710600
 • Ivana Plchotová na podání autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2069/206880.jpg?1288711125

"Všechny sety byly hrozně vyrovnané. Je to trochu i o štěstí. Pořád moc kazíme, pak se nedá držet krok," řekla Helena Havelková na webu volejbalového svazu. "Někomu se nedaří, pak se s tím hrozně těžko hraje. Každá tady bojujeme sama se sebou," doplnila.

Český tým měl problém s přihrávkou po servisu soupeřek. Havlíčková získala jen v prvním setu devět bodů, ale to na výhru nestačilo. Po ztracené první sadě navíc musel trenér střídat kapitánku Plchotovou. "Měla kolapsový stav. Udělalo se jí špatně, měla nízký tlak, točila se jí hlava," řekl lékař Martin Scheichl.

Ohlasy hráček po utkání

Kristýna Pastulová, blokařka: "Největší rozdíl byl v útoku. Docela nás Kubánky rozstřílely. Nedokázaly jsme je odbránit na síti."

Šárka Barborková, smečařka: "Hodně brzy jsme sklopily hlavy. Nehrály jsme, co umíme. Nebyly jsme schopné bodovat."

Celý druhý set si české hráčky držely díky servisu až šestibodový náskok. O ten v závěru přišly, ale nakonec využily osmý setbol. I třetí sada začala výborně a při podání Mühlsteinové Češky vedly 5:0, což ale neudržely. Znovu odskočily do vedení na 18:14 díky zařazení trojbloků. Jenomže závěr dirigovala Carcasesová. Nejzkušenější Kubánka nejdříve rozmetala české vedení tvrdým servisem a v koncovce neomylně smečovala a nedala volejbalistkám šanci.

Rozháraný volejbal pokračoval i ve čtvrté sadě a nevynucené chyby střídaly skvělé zásahy. Češky naposledy vedly 16:15, ale ve finiši opět rozhodla útočná síla Kubánek a chyby na české straně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.