ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Kouč Blažek pravděpodobně dál povede reprezentaci

Velikost textu:
aktualizováno 8. 11. 2010 20:25

Praha - Výkonný výbor České basketbalové federace (ČBF) jmenuje 25. listopadu trenéra ženské reprezentace na další období. Ve funkci zřejmě zůstane Lubor Blažek, který družstvo na přelomu září a října dovedl k zisku stříbrných medailí na domácím světovém šampionátu. Blažek podle svých slov ještě další spolupráci s reprezentací zvažuje. Brzy by ale mělo dospět k dohodě jeho jednání s vedením federace, pro reprezentaci bude dalším vrcholem příští rok mistrovství Evropy v Polsku.

Trenér českého týmu Lubor Blažek
Trenér českého týmu Lubor Blažek
Otevřít galerii
 • Trenér českého týmu Lubor Blažek autor: Zehl Igor, zdroj: ČTk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1976/197587.jpg?1285444555
 • Lubor Blažek a české basketbalistky autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1994/199400.jpg?1286179757

"Jednání s panem Blažkem se vyvíjejí dobře a všechno vypadá slibně," uvedl předseda ČBF Miroslav Jansta poté, co dnes ministr školství Josef Dobeš slavnostně přijal část reprezentačního týmu i kouče Blažka ve svém pražském úřadu.

Blažek, na klubové úrovni trenér pražského USK, byl reprezentačním koučem zvolen loni v říjnu. S týmem pak prožil úspěšnou jízdu mistrovstvím světa na domácí půdě. Češky překvapivě došly až do finále, v němž podlehly výběru USA.

přehrát video
Baketbalistky u ministra

Šestapadesátiletý Blažek měl smlouvu s reprezentací jen do konce mistrovství. Dnes na svazové půdě se zástupci Sdružení basketbalových trenérů (SBT) provedl analýzu vystoupení českého týmu na šampionátu a připouští, že by u reprezentace chtěl setrvat.

Na konečné rozhodnutí si ale ještě nechává čas, nechce se prý zbytečně unáhlit. "Všechno stále zvažuju, to rozhodnutí není úplně jednoduché. Ale v nejbližších dnech bude jasněji," řekl Blažek.

Reprezentace je pocta, to nikdy nevyprchá

Po mistrovství Blažek říkal, že kvůli velkému vytížení i z rodinných důvodů zvažuje svůj konec na reprezentační lavičce. "Ale reprezentace je pocta, to z nikoho nikdy nevyprchá," uvedl dnes Blažek.

K ministru Dobešovi zamířil s reprezentantkami Petrou Kulichovou, Kateřinou Elhotovou a Markétou Bednářovou. Hráčky Dobešovi předaly podepsaný dres, českou vlajku, knihu pojednávající o mistrovství a také zasklenou společnou fotografii se zlatou medailí.

Vedení federace chce otázku trenérského obsazení u ženského týmu definitivně vyřešit 25. listopadu na jednání výkonného výboru. Na něm by Blažek měl být potvrzen ve funkci i na další období.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.