ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Němky Češkám ukázaly, jak se hraje volejbal

Velikost textu:
aktualizováno 7. 11. 2010 13:03

Nagoja (Japonsko) - Nejhorší zápas na mistrovství světa v Japonsku odehrály české volejbalistky proti Německu a po špatném výkonu podlehly rozdílem třídy 0:3. S jednou výhrou zůstaly předposlední ve čtvrtfinálové skupině F v Nagoji a po dni volna budou hrát ve zbývajících zápasech proti Kubě a Thajsku o šanci bojovat o deváté až dvanácté místo.

České volejbalistky
České volejbalistky
Otevřít galerii
 • České volejbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2069/206873.jpg?1288710600
 • Kapitánka českých volejbalistek Ivana Plchotová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2069/206880.jpg?1288711125

Stejně jako před měsícem na světovém šampionátu mužů v Itálii si právě proti německému soupeři prožil český celek nejslabší den. Němky nastoupily do zápasu čtyřbodovou šňůrou a už za stavu 0:4 donutily trenéra Jiřího
Šillera k prvnímu oddechovému času. Ani po něm však nebyla jediná činnost, na níž by se jeho svěřenkyně chytly.

Němky Češkám daly zdarma jen tři body 

přehrát video
Němky zdolaly české snahy

Trenér Jiří Šiller:

"Výsledek mluví za vše. Pokusíme se na dnešek zapomenout."

Češky prohrály první set 8:25, v dalších dvou se pak nedostaly přes sedmnáct bodů. Němky hrály po celý zápas bezchybně, českým hráčkám pomohly pouhými třemi body. Zato na opačné straně hřiště počet nevynucených chyb závratným tempem rostl a zastavil se na ostudných sedmadvaceti. Češky měly problémy hned od přihrávky, takže k útoku středem se dostávaly sporadicky, a na kůlech si je soupeřky ubránily.

Úspěšnost českých útoků dosáhla pouhých třiceti procent. Nejvíce bodující hráčkou byla blokařka Kristýna Pastulová s deseti body. Trenér Šiller po celý zápas marně střídal, žádná z hráček neměla svůj den. "Bylo to jako ve zlém snu. Myslela jsem jenom na to, jak najít cestu k zisku alespoň nějakých bodů, ne jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme," řekla kapitánka Ivana Plchotová.

Záznam zápasu MS ve volejbalu žen 2010 sledujte zde.

Dva body si Němky připsaly snadno po pouhé hodině hry a udržely si teoretickou šanci bojovat o medaile, reálně však o páté až osmé místo. "Můj tým hrál přesně tak, jak jsme si řekli, vlastně ještě lépe. Říkal jsem hráčkám, že je to naše první finále. Byly úžasně soustředěné, jen tři chyby za celé utkání, to je skvělé číslo," pochvaloval si kouč německého týmu Ital Giovanni Guidetti.

Úterní soupeř českých volejbalistek Kubánky prohrály s neporaženým lídrem skupiny Brazílií 1:3, ale Thajsko si proti Nizozemsku připsalo první vítězství. Tyto tři týmy mají nyní shodnou bilanci 1:4 a zřejmě se mezi nimi rozhodne, kdo se probojuje do další fáze MS a která dvojice pojede domů a obsadí třinácté, respektive patnácté místo.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.