ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Nymburk vyhrál nad Cibonou košem v poslední sekundě

Velikost textu:

Záhřeb - Basketbalisté Nymburka si připsali čtvrté vítězství v Jadranské lize. V 6. kole zvítězili na půdě Cibony Záhřeb 86:85 košem rozehrávače Nissima v poslední sekundě. Pro Nymburk je výhra nad týmem, který hraje nejprestižnější evropskou klubovou soutěž Euroligu, jedním z nejcennějších triumfů v historii. "Je to velká chvíle pro náš klub i celý český basket. Vyhrát na hřišti Cibony, která patří k historicky nejslavnějším klubům vůbec, je obrovský úspěch a vzpruha do dalších zápasů," řekl trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté
Otevřít galerii
 • Nymburští basketbalisté autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1522/152134.jpg?1269382091
 • Nymburští basketbalisté autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1341/134049.jpg?1317582298

Nymburk byl přitom po předchozích nezdarech v Zadaru a s celkem Novo Mesto před zápasem v chorvatské metropoli ve velkých problémech. Kvůli zranění vypadl ze hry klíčový pivot Petr Benda, klub se v týdnu rozloučil s křídelním hráčem Oritseweyinmi Efejukem. Navíc nenastoupil ani rozehrávač Pavel Slezák a Ginzburg tak mohl nasadit jen devět hráčů.

Ronen Ginzburg

"Za to, co hráči předvedli, před nimi smekám. Dřeli, bojovali, v obraně i v útoku hráli na hranici možností."

Zápas mezi Cibonou, kde odstartoval kariéru například legendární rozehrávač Dražen Petrovič, a Nymburkem byl po celou dobu hodně vyrovnaný a oba týmy se průběžně střídaly ve vedení. Český mistr se opíral především o výkon tradiční opory Simmonse, který zaznamenal 23 bodů, nejvíce ze všech hráčů na hřišti. Tentokrát mu však výrazně sekundoval překvapivě pivot Chán, který zaznamenal jen o dva body méně.

Chán pod košem plnohodnotně nahradil zraněného Bendu. "I za Aleše jsem moc rád, jak mu zápas vyšel, takové utkání si zasloužil. Nahradit Petra (Bendu) je těžká věc, je pro nás absolutně nepostradatelný, ale Aleš dnes exceloval," řekl Ginzburg. Chán zářil především ve druhé půlce, kdy držel Nymburk v kontaktu se soupeřem v době, kdy se domácím velmi dařila střelba za tři body. Do poslední části tak šel Nymburk se ztrátou pouze tří bodů.

Domácí si však svůj náskok hlídali a už se zdálo, že v koncovce budou mít více štěstí. V závěrečných sekundách však Nymburk sebral soupeři míč a izraelský rozehrávač Nissim rozhodl o nejtěsnější výhře. Nymburk příští sobotu ve velkém šlágru přivítá v Pardubicích Partizan Bělehrad s českou hvězdou Janem Veselým.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.