ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Florbalisty čeká generálka na MS, nominace je už téměř jasná

Velikost textu:

Praha - Trenér českých florbalistů Tomáš Trnavský už má téměř jasno o konečné nominaci na prosincové mistrovství světa ve Finsku. Oznámí ji mezi turnajem Euro Floorball Tour ve Finsku, který se koná tento týden, a závěrečným soustředěním v Bystřici pod Pernštejnem od 24. do 28. listopadu. Tým se nebude moc lišit od toho, který se od pátku do neděle představí v Espoo. Toho se vedle Česka zúčastní domácí Finsko, Švédsko a Švýcarsko, tedy nejlepší celky světa.

Čeští florbalisté
Čeští florbalisté
Otevřít galerii
 • Čeští florbalisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1600/159953.jpg?1272210261
 • Florbalová brána autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1182/118163.jpg?1255801279

"Nominace na šampionát ve Finsku se oproti současné nominaci nijak zásadně nezmění," nechal se slyšet Trnavský. Tento týden si v zápasech proti Švédsku, Finsku a Švýcarsku ještě otestuje několik hráčů, u kterých si není jistý. Z účastníků minulého šampionátu v Ostravě a Praze z prosince 2008, kteří stále patří do kádru, nejedou do Espoo obránce Milan Garčar, útočník Petr Novotný a Ondřej Fojta. Z posledního zářijového turnaje v Polsku chybějí i zadáci Michal Kotlas, Michal Podhráský a forvard Radim Křenek. "Kluci, kteří zůstali doma, jsou pořád součástí kádru a selekce přijde až po Euro Floorball Tour," doplnil Trnavský.

Milan Fridrich, kapitán českého týmu:

"V současné chvíli jsme schopni hrát více na balonku, jsme schopni více tvořit, jsme schopni vytvářet tlak, abychom mohli dotahovat zápasy."

Florbalisté se připravují na MS

Jasno je na pozicích gólmanů kvůli zranění Jana Baráka z Chodova, který si na konci října při fotbale vykloubil palec na ruce a je na dva měsíce mimo hru. Z tria kandidátů tak už nyní mají jistotu Tomáš Kafka a David Rytych. "Je veliká škoda, co se Honzovi stalo. Musíme se rozhodnout, koho pozveme ještě na soustředění, abychom měli v záloze další brankáře pro případ zranění," podotkl Trnavský.

Zatímco před domácím šampionátem v roce 2008 trenér Zdeněk Skružný už nahlášenou nominaci na Mezinárodní florbalovou federaci ještě v době závěrečného soustředění tajil, nyní o ní dvacítka vyvolených bude mít jasno předem. "Na soustředění pojede dvacet hráčů do pole a čtyři gólmani. Hráči budou mít o nominaci jasno a doplníme náhradníky jen pro případ zranění," dodal Trnavský.

Nominace českých florbalistů na Euro Floorball Tour v Espoo:

Brankáři: Tomáš Kafka (Tatran Střešovice), David Rytych (Josba/Fin.).

Obránci: Marek Deutsch (Tatran Střešovice), Jan Jelínek (1. SC Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Adam Štegl (JM Chodov), Pavel Brus (Nokia/Fin.), Tomáš Chrápek (UHC Grünenmatt/Švýc.), Aleš Jakůbek (Grasshopper Curych/Švýc.).

Útočníci: Milan Fridrich, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Radek Sikora, Daniel Šebek (oba UHC Grünenmatt/Švýc.), Matěj Jendrišák (JM Chodov), Milan Tomašík (1. SC Vítkovice), Radim Cepek (Grasshopper Curych/Švýc.), Martin Ostřanský (UHC Alligator Malans/Švýc.), Vojtěch Skalík (HC Rychenberg/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg IC/Švéd.).

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.