ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Urážky v ženské basketbalové lize už řeší disciplinárka

Velikost textu:

Praha - Sobotní utkání třetího kola Excelsior ženské basketbalové ligy mezi Strakonicemi a Friskem Sika Brno překvapilo sportovní veřejnost. Nikoliv výsledkem, ale chováním brněnského asistenta trenéra Vlastimila Havlíka, který urážlivě napadl domácí trenérku Marcelu Krämerovou. Na základě podnětu strakonického klubu zahájil předseda disciplinární komise soutěže Zdeněk Ringsmuth vyšetřování incidentu.

Asistent trenéra Frisco Sika Brno Vlastimil Havlík (v kroužku) urážlivě napadl trenérku Strakonic Marcelu Krämerovou.
Asistent trenéra Frisco Sika Brno Vlastimil Havlík (v kroužku) urážlivě napadl trenérku Strakonic Marcelu Krämerovou.
Otevřít galerii
 • Asistent trenéra Frisco Sika Brno Vlastimil Havlík (v kroužku) urážlivě napadl trenérku Strakonic Marcelu Krämerovou. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2067/206641.jpg?1288635960
 • Asistent trenéra Frisco Sika Brno Vlastimil Havlík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2067/206637.jpg?1288635789

"S trenéry jsem nekomunikovala, na rozhodčí jsem v tu dobu nereagovala, nedošlo k žádné potyčce, aby se pan Havlík takto vyjádřil," prohlásila Krämerová. Havlík své chování nezastírá. "No tak jsem vystoupil a snažil se domácí trenérku uklidnit, aby se posadila, aby se zápas trošku zklidnil," přiznal Havlík.

Přestože se jednalo o hrubý výrok na adresu soupeře, který měl být podle pravidel potrestán diskvalifikující chybou a vyloučením asistenta trenéra, nestalo se nic. "Rozhodně jsem žádné takové přímé oslovení ze strany pana Havlíka vůči domácí trenérce nezaregistroval," uvedl komisař utkání Josef Opava.

Asistent trenéra Frisco Sika Brno urážel trenérku Strakonic

Vlastimil Havlík: "Mrzí mě to hlavní vůči mé osobě, protože člověk má být nad věcí."

Marcela Krämerová: "Basket není sport, kde neprobíhají emoce, ale myslím si, že všecko musí být v rámci určitých hranic."

Po shlédnutí videozáznamu za přítomnosti štábu České televize přiznal komisař Opava pochybení. "Něco podobného jsem zatím asi nezaznamenal, možná proto mě to zaskočilo a nezaznamenal jsem to ani tentokrát," dodal.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.