ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Vstup do Euroligy brněnským basketbalistkám nevyšel

Velikost textu:
aktualizováno 28. 10. 2010 22:43

Schio (Itálie) - Vstup do evropské ligy začal pro basketbalistky Frisco Sika Brno neslavně. Na půdě italského Schia utrpěly vysokou porážku 44:89. České mistryně dnes doplatily především na špatnou střelbu, když košem skončil pouze každý jejich čtvrtý pokus. Postaraly se tak o největší debakl úvodního kola.

Frisco SIKA Brno - ZVVZ USK Praha
Frisco SIKA Brno - ZVVZ USK Praha
Otevřít galerii
 • Frisco SIKA Brno - ZVVZ USK Praha autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbalový trenér Jan Bobrovský autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1308/130705.jpg?1260992418

Brňanky v létě prošly po odchodu sedmi opor velkou obměnou kádru a na sehranosti týmu to bylo hodně znát. V první čtvrtině sice ještě částečně držely s favorizovaným soupeřem krok, od druhé desetiminutovky však hodně kazily a jejich ztráta se stále prohlubovala až na konečných 45 bodů.

Vrcholem byla třetí čtvrtina, v níž Brňanky zaznamenaly jen šest bodů a za téměř osm minut daly jediný koš. Jejich úspěšnost střelby klesla v tu chvíli na katastrofálních 25 procent. V poslední části si 12 body bilanci alespoň trochu vylepšily.

Zatímco na domácí straně zářilo hned několik hráček v čele s Masciadriovou, která jen v první půli dala tři trojky a celkem nasbírala 17 bodů, za hosty snesla přísnější měřítko jen Američanka Fordová. A to jen v prvním poločase, v němž zaznamenala deset bodů. Poté ji za rozhodnutého stavu trenér Jan Bobrovský šetřil. Snažila se i černohorská rozehrávačka Škerovičová, která tvořila hru a překvapivě byla nejlépe doskakující hráčkou zápasu s 13 doskoky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.