ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

České volejbalistky odletěly na MS do Japonska s cílem postoupit

Velikost textu:
aktualizováno 23. 10. 2010 19:00

Praha - Postoupit ze skupiny mají za úkol na mistrovství světa v Japonsku české volejbalistky, které dnes před polednem odletěly na šampionát z Prahy přes Frankfurt do Tokia. Trenéři Jiří Šiller a Ondřej Marek mají ke splnění cíle k dispozici dvanáctku hráček, která postupně vykrystalizovala v průběhu tříměsíční přípravy.

České volejbalistky
České volejbalistky
Otevřít galerii
 • České volejbalistky autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1910/190975.jpg?1283281841
 • České volejbalistky autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1669/166870.jpg?1274460901

"Jsme v kompletním složení. Věřím, že se nám postup podaří. Hlavně chceme hrát volejbal, se kterým bude celý tým spokojený," uvedl před odletem Šiller. České volejbalistky se postupně střetnou 29. října s Nizozemskem a v následujících dnech s Brazílií a Portorikem, 1. listopadu mají volný den. V závěrečných dvou zápasech ve skupině je čeká Itálie a Keňa.

"Nizozemsko má momentálně jedno z nejsilnějších evropských družstev, Brazílie je favoritem turnaje, Italky jsou mistryněmi Evropy. Můžeme hrát s každým, k postupu musíme porazit dva soupeře," řekl Šiller. Kapitánka Ivana Plchotová vidí cestu do dalších bojů přes vítězství nad Portorikem a Keňou. "Snad si s nimi poradíme. Ale věříme si i na Nizozemsko. Záleží jen na nás, nemáme co ztratit," uvedla Plchotová. Volejbalistky odehrály v průběhu tří měsíců v přípravě sedmnáct zápasů.

Odlet českých volejbalistek

V závěrečných dvou týdnech na soustředění v Brně trénovaly časně ráno, aby se přizpůsobily časovému posunu v Japonsku. "Odvedli jsme maximum. Jsem s výběrem spokojený. Pouze Jelínková a Havelková se potýkaly se zraněním, ale teď už jsme připraveni," dodal Šiller.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.