ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Volejbalisty čeká za rok na ME Rusko, Portugalsko a Estonsko

Velikost textu:
aktualizováno 21. 10. 2010 17:19

Praha - Čeští volejbalisté budou příští rok na mistrovství Evropy hrát v základní skupině B v Karlových Varech s Ruskem, Portugalskem a Estonskem. Rozhodlo o tom dnešní losování na Pražském hradě. Šampionát, který se bude hrát od 10. do 18. září, uspořádá Česká republika společně s Rakouskem. "Na mistrovství Evropy obecně nejde očekávat slabé týmy. Rusko je hodně těžký soupeř a nepříjemné je i z posledního koše Estonsko," řekl trenér českého týmu Jan Svoboda.

Česká volejbalová reprezentace
Česká volejbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká volejbalová reprezentace autor: AP Photo/Alessandra Tarantino, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/2000/199935.jpg?1286304649
 • Jan Svoboda s českými volejbalisty autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nepotěšilo jej ani složení skupiny D v Praze, ze které vzejde případný soupeř pro play-off. Tvoří ji obhájci titulu Poláci, bronzový tým z minulého kontinentálního šampionátu v Turecku Bulharsko a ještě Německo se Slovenskem. 

Ze základní skupiny postoupí vítěz přímo do čtvrtfinále, celky z druhé a třetí pozice budou hrát osmifinále a pro týmy z posledního místa turnaj skončí. Turnaj vyvrcholí semifinálovými a finálovými zápasy v Rakousku, kde v základní skupině A ve Vídni hrají vedle pořádající země Srbsko, Slovinsko a Turecko a v "céčku" se utkají Itálie, Francie, Finsko a Belgie.

Složení základních skupin

Skupina A (Vídeň): Rakousko, Srbsko, Slovinsko, Turecko
Skupina B (Karlovy Vary): Česká republika, Rusko, Portugalsko, Estonsko.
Skupina C (Innsbruck): Itálie, Francie, Finsko, Belgie.
Skupina D (Praha): Polsko, Bulharsko, Slovensko, Německo.

Los volejbalového ME
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.